Dodaj ogłoszenie o pracy


Sławomir Rodak w zespole managerów ID Logistics Polska

Z początkiem lipca 2016 do zespołu ID Logistics Polska dołączył nowy manager - Sławomir Rodak, który objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju i będzie odpowiedzialny za przygotowanie dedykowanych rozwiązań z obszaru logistyki kontraktowej dla potencjalnych klientów firmy.

Sławomir Rodak jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskał dyplom w zakresie zarządzania i inżynierii produkcji. Od 9 lat jest związany z branżą TSL. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, współpracując z czołowymi międzynarodowymi operatorami logistycznymi. Jako logistics solutions designer w Wincanton Polska Sławomir Rodak odpowiadał, m.in. za przygotowywanie projektów transportowych i magazynowych, analizę danych logistycznych oraz estymacje kosztów transportowych. Do jego zadań jako logistics project managera w firmie Raben należało projektowanie rozwiązań logistycznych dla całego łańcucha dostaw, m.in. dla klientów z branży retail, chemicznej i automotive z ukierunkowaniem na najbardziej wymagającą część procesowania projektów czyli przygotowywanie rozwiązań w zakresie logistyki kontraktowej.

- Przez ostatnie kilka lat realizowałem projekty z logistyki kontraktowej dla wielu klientów z różnych branż, m.in. chemicznej, FMCG, AGD, retail, automotive czy też odzieżowej. Dzięki temu doskonale poznałem specyfikę zagadnień operacyjnych klientów, działających w różnych sektorach rynku. Cieszę się, że dołączyłem teraz do tak dynamicznie rozwijającej się firmy, gdzie będę mógł wykorzystać w pełni swoje doświadczenie i wspólnie z zespołem ID Logistics tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania. Dzięki wspólnej pracy będziemy mogli konsekwentnie umacniać pozycję ID Logistics jako lidera na rynku usług logistycznych - zapowiada Sławomir Rodak, dyrektor ds. rozwoju ID Logistics Polska.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.