Dodaj ogłoszenie o pracy


Sławomir Rodak w zespole managerów ID Logistics Polska

Z początkiem lipca 2016 do zespołu ID Logistics Polska dołączył nowy manager - Sławomir Rodak, który objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju i będzie odpowiedzialny za przygotowanie dedykowanych rozwiązań z obszaru logistyki kontraktowej dla potencjalnych klientów firmy.

Sławomir Rodak jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskał dyplom w zakresie zarządzania i inżynierii produkcji. Od 9 lat jest związany z branżą TSL. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, współpracując z czołowymi międzynarodowymi operatorami logistycznymi. Jako logistics solutions designer w Wincanton Polska Sławomir Rodak odpowiadał, m.in. za przygotowywanie projektów transportowych i magazynowych, analizę danych logistycznych oraz estymacje kosztów transportowych. Do jego zadań jako logistics project managera w firmie Raben należało projektowanie rozwiązań logistycznych dla całego łańcucha dostaw, m.in. dla klientów z branży retail, chemicznej i automotive z ukierunkowaniem na najbardziej wymagającą część procesowania projektów czyli przygotowywanie rozwiązań w zakresie logistyki kontraktowej.

- Przez ostatnie kilka lat realizowałem projekty z logistyki kontraktowej dla wielu klientów z różnych branż, m.in. chemicznej, FMCG, AGD, retail, automotive czy też odzieżowej. Dzięki temu doskonale poznałem specyfikę zagadnień operacyjnych klientów, działających w różnych sektorach rynku. Cieszę się, że dołączyłem teraz do tak dynamicznie rozwijającej się firmy, gdzie będę mógł wykorzystać w pełni swoje doświadczenie i wspólnie z zespołem ID Logistics tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania. Dzięki wspólnej pracy będziemy mogli konsekwentnie umacniać pozycję ID Logistics jako lidera na rynku usług logistycznych - zapowiada Sławomir Rodak, dyrektor ds. rozwoju ID Logistics Polska.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.