Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie PROMAG SA - Karolina Tokarz awansowała na prezesa

Karolina Tokarz została mianowana prezesem zarządu i naczelnym dyrektorem PROMAG S.A., zastępując dotychczasowego prezesa – Lesława Łuczaka, który objął z kolei funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Karolina Tokarz jest związana z PROMAG od kilkunastu lat. Od 1999 roku zarządzała siecią sprzedaży oraz marketingiem spółki, pełniąc funkcję dyrektora ds. handlu i marketingu a od 2002 roku również członka zarządu PROMAG S.A. Jest absolwentką Politechniki Poznańskiej i Studium Menedżerskiego w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Od 2015 roku pełni funkcję członka Rady Naukowej IliM oraz Rady Biznesu WBMiZ Politechniki Poznańskiej. Jest również laureatką wielu ważnych nagród i wyróżnień. Za swoją dotychczasową aktywność zawodową została odznaczona m.in. srebrnym medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego "Labor omnia vincit", statuetką „Przyjaciel Sukcesu” dla najlepszych menedżerów w kraju oraz Brązowym Krzyżem Zasługi - państwowym odznaczeniem przyznawanym przez Prezydenta RP.
Oprócz zmiany na stanowisku prezesa zarządu, dotychczasowy dyrektor techniczny - Marek  Łabęda dołączył do grona Członków Zarządu Spółki. Aktualnie skład Zarządu PROMAG S.A. tworzą:
- Karolina Tokarz – Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor
- Aleksandra Biedzińska - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy
- Marek Łabęda - Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych
Przewodniczący Rady Nadzorczej PROMAG S.A.
 - Lesław Łuczak (Prezes Zarządu w latach 1998-2015)

(źr. Promag SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.