Dodaj ogłoszenie o pracy


Wybrano nowy zarząd Poczty Polskiej

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej SA. powołała w dniu 15 czerwca 2016 roku prezesa zarządu i nowego członka zarządu. Stanowisko prezesa objął Przemysław Sypniewski, który rozpocznie prace od 21 czerwca 2016 r. Nowym członkiem zarządu została Iwona Ziomek, która obejmie funkcję z dniem 20 czerwca 2016 r.

Przemysław Sypniewski ma 48 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i stypendystą Uniwersytetu Alberta Ludwika we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech. Pod koniec lat 90-ych wicedyrektor biura w Poczcie Polskiej. W latach 2005-2008 członek Rady Poczty dwóch kadencji – w obu pełnił funkcję Sekretarza Rady.
Później był biegłym Najwyższej Izby Kontroli ds. rynku pocztowego i regulacji pocztowych, a także ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej. Założyciel i pierwszy prezes Instytutu Pocztowego, stowarzyszenia obywateli zajmującego się rynkiem pocztowym.

Iwona Ziomek jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe o kierunku: Marketing i Zarządzanie w przedsiębiorstwach łączności na Uniwersytecie Szczecińskim, Zarządzanie personelem na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Podyplomowe studia menedżerskie dla kadry kierowniczej Poczty Polskiej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Gdańsku. Z Poczta Polską jest związana od 1995 roku pracowała zarówno na stanowiskach specjalistycznych jak i kierowniczych w różnych jednostkach organizacyjnych Spółki. Ostatnio zatrudniona w Pionie Operacji Logistycznych – WER Rudna Mała na stanowisku specjalisty.

(źr. Poczta Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.