Dodaj ogłoszenie o pracy


Radosław Krocht prezesem MLP Group

W dniu 9 czerwca Rada Nadzorcza MLP Group powołała Radosława T. Krochtę na prezesa zarządu. Dotychczas pełnił on funkcję wiceprezesa oraz dyrektora generalnego MLP Group. Krochta zastąpił Michaela Shapiro, któremu Rada Nadzorcza powierzyła funkcję wiceprezesa MLP Group.

Radosław T. Krochta jest związany z MLP Group od 2010 roku, pełniąc dotychczas funkcję wiceprezesa zarządu. Doświadczenie w branży finansowej zdobywał w Polsce, Europie Wschodniej i Stanach Zjednoczonych – między innymi zajmował stanowisko CFO w Dresdner Bank Polska S.A. Kilka lat był również dyrektorem Działu Doradztwa Strategicznego w Deloitte Advisory w Warszawie, wcześniej pracował jako manager w PWC w Warszawie i Stanach Zjednoczonych. Radosław T. Krochta ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Finanse. Oprócz tego ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania na Nottingham University oraz studia podyplomowe MBA.
- Naszym celem jest kontynuacja dotychczasowej strategii zorientowanej na systematycznej rozbudowie parków logistycznych. Koncentrujemy się także na zwiększaniu banku ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach. Poza rozbudową posiadanych obiektów, w najbliższych planach mamy także rozwój dwóch nowych parków logistycznych w okolicach Wrocławia oraz Gliwic. Analizujemy także rozpoczęcie inwestycji w regionie łódzkim i śląskim. W tym roku chcemy także wejść na rynek niemiecki oraz przyglądamy się rynkowi rumuńskiemu. Podejmowane działania mają na celu systematyczny wzrost wartości całej Grupy – podkreślił Radosław T. Krochta.

(źr. MLP Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.