Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie CTL Logistics – rezygnacja i powołanie nowego prezesa

Jarek Król, dotychczasowy członek zarządu CTL Logistics sp. z o.o., został nowym prezesem spółki. Z dniem 1 kwietnia 2016 roku rezygnację ze stanowiska złożył Jacek Bieczek, który funkcję prezesa zarządu spółki sprawował przez sześć lat. Z Grupą CTL Logistics był związany od 18 lat.

Jarek Król do teamu CTL Logistics dołączył jesienią 2013 roku. Jest ekspertem ds. łańcucha dostaw, logistyki, planowania oraz optymalizacji procesów i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Zanim objął funkcję członka zarządu CTL Logistics przez ponad 20 lat był związany z sektorem logistyki i FMCG. Pełnił najwyższe stanowiska operacyjne i zarządcze w międzynarodowych korporacjach, między innymi: Danone, Tchibo, Gillette i Procter & Gamble w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w USA. W latach 2007-2010 piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w DHL Supply Chain. Przez kolejne dwa lata był dyrektorem zarządzającym na kraje Europy Środkowo-Wschodniej w Wincanton, a także dyrektorem zarządzającym w Ceva Logistics odpowiedzialnym za rynki skandynawskie.

Jacek Bieczek funkcję prezesa zarządu CTL Logistics sprawował od 2010 roku. Karierę zawodową rozpoczął w przemyśle hutniczym (Huta Katowice S.A., Huta Bankowa Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej). W 1998 roku objął funkcję prezesa zarządu Kopalni Piasku „Maczki–Bór” w Sosnowcu. Z powodzeniem przeprowadził prywatyzację spółki, która od 2001 roku weszła w skład obecnej Grupy CTL. Był jednym z pierwszych menadżerów w Polsce, którzy aktywizowali zarządzane przez siebie firmy na rynku licencjonowanych przewoźników kolejowych spoza Grupy PKP. Współtworzył spółkę CTL Logistics GmbH (pełnił w niej funkcję członka zarządu), która odnosi spektakularne sukcesy na rynku niemieckim oraz czeską spółkę CTL Logistics S.R.O., która otwiera przed Grupą CTL szeroko rozumiany rynek europejski.

- Prezesowi Jackowi Bieczkowi należy się ogromny szacunek za wkład pracy, jaki włożył w budowę silnej pozycji rynkowej Grupy CTL Logistics. Bez jego zaangażowania i doświadczenia przekształcenie CTL Logistics z przewoźnika kolejowego w kompleksowego operatora logistycznego nie zakończyłoby się sukcesem. Jarek Król to znakomity menedżer, który od ponad dwóch lat jest zaangażowany we wszystkie główne procesy Grupy CTL. Przez ten okres,w ścisłej współpracy z Jackiem Bieczkiem,sukcesywnie przejmował odpowiedzialność za poszczególne kluczowe obszary działalności firmy. Jest gwarantem dalszego rozwoju Grupy CTL Logistics - powiedział Peter Horoszko Przewodniczący Rady Nadzorczej CTL Logistics Sp. z o.o.

Grupa CTL Logistics to działający od 1992 roku międzynarodowy koncern, oferujący kompleksową obsługę logistyczną w zakresie transportu kolejowego i samochodowego towarów, również z uwzględnieniem przewozów transgranicznych,spedycji, obsługi bocznic kolejowych, utrzymania taboru kolejowego, budowy i serwisu infrastruktury kolejowej, usług przeładunkowych, doradztwa celnego oraz zaopatrzenia w surowce.

(źr. CTL Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.