Dodaj ogłoszenie o pracy


Absolwent WSIiZ zdobywcą European Prize in Aviation Economics and Management

Marcin Dziedzic, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, otrzymał prestiżową nagrodę European Prize in Aviation Management and Economicsza za część swojej pracy licencjackiej. Nagrodę Marcin Dziedzic odebrał podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej w Wielkiej Brytanii.  

- To dla mnie wiele znaczy, bo jest to nagroda, którą przyznaje śmietanka praktyków i teoretyków lotnictwa – komentował Marcin Dziedzic. Jeżeli ktoś zadecydował, że się wyróżniam, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się cieszyć, bo jak na podsumowanie całych studiów to chyba jest całkiem spore i przyjemne osiągnięcie – mówił skromnie o swoim sukcesie.

European Prize in Aviation Management jest przyznawana młodym naukowcom przez członków komitetu Naukowego Europejskiej Konferencji Lotniczej. Absolwent WSIiZ został ogłoszony zwycięzcą we wspólnej kategorii dla licencjatów i magistrów. Odbyło się to podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej, która w tym roku miała miejsce w Cranfield w Wielkiej Brytanii. Nagrodę w postaci książek ufundowało Niemieckie Towarzystwo Badań Lotniczych (G.A.R.S) i Wydawnictwo Ashgate.

Nagroda została przyznana za opisanie przez Marcina Dziedzica, relacji zachodzących pomiędzy tanimi liniami lotniczymi a drugorzędnymi lotniskami w Europie. Pracę napisał pod opieką naukową dr. Davida Warnocka-Smitha na Huddersfield University, gdzie mógł studiować w ramach oferowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania programu Double Degree na kierunku Aviation Management w ramach programu Double Degree. Dzięki niemu ukończył studia uzyskując równolegle dwa dyplomy: WSIiZ oraz Huddersfield University. Marcin pracuje obecnie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Co to jest Double Degree?
Program Double Degree umożliwia studentom Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie równoległe uzyskanie dwóch dyplomów: WSIiZ oraz jednej z  partnerskich uczelni zagranicznych. Liczba ośrodków akademickich, do których studenci mogą wyjechać w ramach Double Degree jest dostępna pod adresem www.wsiz.rzeszow.pl/dd

(red)

        

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.