Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis mianował nowego prezesa na Europę

Prologis, globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, mianował Bena Bannatyne’a na stanowisko prezesa Prologis na Europę. Zastąpi on Philip’a Dunne’a, który pełnił tę funkcję przez blisko siedem lat.
Ben Bannatyne obejmie nową funkcję w styczniu 2016 roku i aby zapewnić płynne przejęcie obowiązków, będzie współpracować z Philipem Dunnem, Bannatyne będzie nadzorował działalność Prologis w Europie, gdzie portfolio firmy obejmuje 16,6 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej zlokalizowanej w 14 krajach (stan na 30 września 2015 r.). Nowy prezes będzie podlegał Gary'emu E. Andersonowi, dyrektorowi generalnemu Prologis na Europę i Azję.
Ben Bannatyne pracuje w Prologis od siedmiu lat i ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Przed awansem był dyrektorem regionalnym Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto jest członkiem Europejskiego Komitetu Wykonawczego Prologis. Zanim dołączył do spółki, pełnił funkcję dyrektora regionalnego JLL w Europie Środkowej.
Następcą Bena Bannatyne’a na stanowisku szefa regionalnego Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej będzie Martin Polak, obecny senior vice president i country manager na Czechy i Słowację. Od chwili rozpoczęcia pracy w Prologis w 2008 roku jako leasing manager na Słowację zajmował różne stanowiska i nadzorował wiele owocnych projektów firmy na rynku czeskim i słowackim.

- W ciągu ostatnich siedmiu lat blisko współpracowałem z Martinem i jestem pewien, że podejdzie do nowej funkcji profesjonalnie i z entuzjazmem - powiedział Ben Bannatyne.
Martin Polak będzie odpowiedzialny za zarządzanie portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej, które na dzień 30 września 2015 roku obejmuje 4,4 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.