Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis mianował nowego prezesa na Europę

Prologis, globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, mianował Bena Bannatyne’a na stanowisko prezesa Prologis na Europę. Zastąpi on Philip’a Dunne’a, który pełnił tę funkcję przez blisko siedem lat.
Ben Bannatyne obejmie nową funkcję w styczniu 2016 roku i aby zapewnić płynne przejęcie obowiązków, będzie współpracować z Philipem Dunnem, Bannatyne będzie nadzorował działalność Prologis w Europie, gdzie portfolio firmy obejmuje 16,6 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej zlokalizowanej w 14 krajach (stan na 30 września 2015 r.). Nowy prezes będzie podlegał Gary'emu E. Andersonowi, dyrektorowi generalnemu Prologis na Europę i Azję.
Ben Bannatyne pracuje w Prologis od siedmiu lat i ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Przed awansem był dyrektorem regionalnym Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto jest członkiem Europejskiego Komitetu Wykonawczego Prologis. Zanim dołączył do spółki, pełnił funkcję dyrektora regionalnego JLL w Europie Środkowej.
Następcą Bena Bannatyne’a na stanowisku szefa regionalnego Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej będzie Martin Polak, obecny senior vice president i country manager na Czechy i Słowację. Od chwili rozpoczęcia pracy w Prologis w 2008 roku jako leasing manager na Słowację zajmował różne stanowiska i nadzorował wiele owocnych projektów firmy na rynku czeskim i słowackim.

- W ciągu ostatnich siedmiu lat blisko współpracowałem z Martinem i jestem pewien, że podejdzie do nowej funkcji profesjonalnie i z entuzjazmem - powiedział Ben Bannatyne.
Martin Polak będzie odpowiedzialny za zarządzanie portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej, które na dzień 30 września 2015 roku obejmuje 4,4 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.