Dodaj ogłoszenie o pracy


Wybrano Menadżera Logistyki 2011 i Menadżera Zakupów 2011!

Po zakończeniu pierwszego dnia obrad IX Kongresu Polskich Menadżerów Logistyki, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki, wieczorem odbył się Bankiet Logistyka. W czasie imprezy wręczone zostały Statuetki i dyplomy dla "Menadżera Logistyki" oraz "Menadżera Zakupów" 2011 roku. Menadżerem Logistyki 2011 został Grzegorz Mućko supply chain director Nutricia Polska Sp. z o.o.. Menadżerem Zakupów 2011 została Monika Bis kierownik ds. zakupów Provident Polska SA.

 


Kongres Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki składa się z dwóch części: PL-LOG i PL-ZAK. Tematyką tegorocznego kongresu jest m. in.: społeczna odpowiedzialność logistyki, trendy na rynku pracy, ryzyka w procesie zakupowym, budowa etycznych organizacji, w szczególności w relacji do partnerów zewnętrznych. Nie zabrakło też prezentacji z zakresu najlepszych praktyk oraz trendów w branży. Wśród gości Kongresu znaleźli się m. in.: prof. Witold Orłowski , prof. Wojciech Paprocki, dr Ryszard Praszkier, poseł Janusz Piechociński.

 

 

 

Grzegorz Mućko supply chain director, NUTRICIA Polska Sp. z o.o.. Wcześniej pracował m.in. w Coty Polska i w Bristol-Myers Squibb Polska jako logistics manager, jako sales and marketing manager w Macola Polska, zarządzał przedsiębiorstwem Transteam. Od 2005 roku supply chain director w firmie NUTRICIA Polska. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Transportu specjalizacja Organizacja i Technologia Transportu Wewnętrznego i Magazynowania.

 

 

Monika Bis kierownik ds. zakupów Provident Polska SA. Kieruje zespołem kupców wiodących dla poszczególnych kategorii zakupowych i odpowiada za strategię zakupową i zarządzanie kluczowymi dostawcami oraz ryzykiemwspółpracy z dostawcami i ryzykiem kontraktowym. Jej zespół odpowiada za przeprowadzanie wszystkich procesów przetargowych dla najważniejszych obszarów w firmie, takich jak telekomunikacja, marketing, call center, najem. Od początku kariery zawodowej zajmuje się zakupami typu In-direct. Na początku w Grupie Danone (LU Polska), potem w Polpharma. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką Wydziału Zarządzania o specjalności Marketing, Politechniki Częstochowskiej. Ukończyła również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw.


O Konkursie:
Konkurs podzielony jest na 2 etapy: Etap I – polega na nominowaniu kandydatów do tytułu Menadżera Logistyki 2011 oraz Menedżera Zakupów 2011. Nominacji dokonują członkowie PSML na podstawie formularzy zgłoszeniowych.  Z nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu, w której składzie stałe miejsce zajmują dwaj przedstawiciele Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki, w tym Prezes Stowarzyszenia, wybiera max. 5 kandydatów, którzy zostają zakwalifikowani do kolejnego etapu Konkursu. Etap II – czyli ostateczny wybór Menadżera Logistyki Roku 2011 dokonują uczestnicy Kongresu podczas pierwszego dnia konferencji, który poprzedzony jest prezentacja wszystkich nominowanych. Wybór Menadżera Logistyki 2011 oraz Menadżera Zakupów 2011 odbywa się na podstawie anonimowego głosowania. Zgodnie z tradycją ogłoszenie wyników konkursu ma miejsce podczas wieczornego bankietu. Zwycięzcy otrzymują statuetkę, a pozostali nominowani - wyróżnienia.

(źr. PSML/opr.PwL.pl)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.