Konto pracodawcy


Nowy prezes w PS Trade Trans

Stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans objął Twan Steenweg, holenderski specjalista z 25-letnim doświadczeniem w branży TSL. Spółka otrzymała też nowe zadania od swojego właściciela - Grupy PKP Cargo. Nowe kierownictwo Trade Trans będzie koncentrować się na efektywnej sprzedaży zintegrowanych usług logistycznych realizowanych przez Grupę PKP Cargo na rynkach międzynarodowych.
- PS Trade Trans będzie miał istotną rolę w dalszym rozwoju naszych zintegrowanych usług logistycznych i ich sprzedaży na rynkach międzynarodowych. Naszą ambicją jest stać się logistyczno-spedycyjnym „one-stop-shop” dla klientów. Korzystając z zasobów, jakimi dysponuje Grupa PKP CARGO w zakresie kompleksowych usług spedycyjnych i logistycznych, możemy teraz realizować samodzielnie lub we współpracy z partnerami usługi na wszystkich etapach procesu transportu towarów, od magazynowania, przez przeładunek, obsługę celną i sam przewóz, praktycznie w skali globalnej - mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych i szef rady nadzorczej PSTT.
Twan Steenweg ukończył szkołę nawigacji morskiej w Holandii. Po studiach uzyskał również tytuł MBA, ze specjalizacją w zakresie Transportu i Logistyki na University Of Tilburg/Tias Business School. W czasie swojej dwudziestopięcioletniej kariery zawodowej pracował w wielu uznanych na całym świecie firmach, mi.in.: CH Robinson, Kuehne+Nagel i Agility Logistics. W ramach zespołu CH Robinson, znanej głównie w Stanach Zjednoczonych, nadzorował rozwój jej usług w Europie. W Kuehne+Nagel odpowiadał za rozwój nowych obszarów handlowych, w tym za budowę globalnej organizacji sprzedaży m.in. dla obszaru Chin, Ameryki Południowej i Indii. Pracując dla Agility Logistics, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań dla łańcucha dostaw, nowy Prezes PS Trade Trans zajmował się rozwojem transportu drogowego w Europie.
Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans, wchodzące w skład Grupy PKP Cargo, działa od 25 lat w branży spedycji i logistyki. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia 350 pracowników w 18 agencjach celnych i 12 oddziałach. W całej Europie świadczy usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Posiada także infrastrukturę logistyczną, zapewniającą obsługę największych i najtrudniejszych przedsięwzięć transportowych. Firma oferuje spedycję kolejową i samochodową, organizację transportu morskiego, śródlądowego i lotniczego, przewozy promowe pociągów i samochodów ciężarowych między Polską a Skandynawią, przewozy ładunków ponadgabarytowych i wyjątkowo ciężkich, kompleksowe usługi celne, logistykę biomasy i zbóż, przeładunki w portach morskich i terminalach lądowych oraz logistykę magazynową. Ze średnimi przychodami na poziomie około 500 mln zł w ostatnich latach, PS Trade Trans organizował rocznie przewóz średnio 10 mln ton towarów. Pokonują one rocznie blisko 20 mln km na obszarze całej Europy.
PKP Cargo posiada udziały w PS Trade Trans od 2011 roku. W lutym 2015 roku nabyło pozostałą część akcji (44,44 proc.), tym samym przejmując nad Trade Trans całkowitą kontrolę.

(źr. PKP Cargo SA)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wartość rynku nieruchomości spadnie o 50 proc, po czym szybko odbije w górę
Koronawirus nie rozgrzał podmiejskiej logistyki ostatniej mili
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
SEGRO powiększy swój park logistczny w Poznaniu o 7 ha
Fracht FWO Polska partnerem Fundacji K.I.D.S
ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.
Ponad 100 proc. więcej wydali kupujący na kwietniowych e-zakupach
11,3 mln ton przeładowanych w I kwartale 2020 w Porcie Gdańsk
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC