Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS mianował nowego dyrektora generalnego w Polsce

Firma UPS mianowała Pavla Adamovskiego na stanowisko dyrektora generalnego UPS Polska. Pavel Adamovsky, obywatel Republiki Czeskiej, zastąpi Piotra Sitarka, który objął stanowisko dyrektora ds. integracji i pokieruje połączeniem z przejętą w ostatnim czasie firmą Poltraf, zajmującą się organizacją i obsługą dystrybucji bezpośredniej produktów branży farmaceutycznej. Pavel Adamovsky będzie odpowiedzialny za 2300 pracowników, a także za działalność, rozwój biznesu oraz strategię UPS w Polsce.
– Dzięki rozległemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej na różnych stanowiskach kierowniczych Pavel Adamovsky jest dobrze przygotowany do objęcia sterów naszego biznesu w Polsce – mówi Cindy Miller, prezes UPS Europa. – Pod jego kierownictwem UPS będzie nadal dostarczał klientom w Polsce innowacyjne usługi i rozwiązania, których od nas oczekują.
Pavel Adamovsky rozpoczął karierę w UPS w 2006 r. jako dyrektor generalny UPS w Czechach. W ciągu następnych trzech lat zakres jego obowiązków poszerzył się o  działalność spedycyjną na terenie Czech i Słowacji, a w 2015 r. – także na Ukrainie. Nim dołączył do zespołu UPS, Pavel Adamovsky pracował w dużej międzynarodowej firmie, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze w obszarach marketingu, finansów oraz logistyki.
Jednocześnie z powyższymi zmianami personalnymi Marcin Krzak, dotychczasowy dyrektor operacyjny w UPS Polska, objął zajmowane wcześniej przez Pavla Adamovskiego stanowisko dyrektora generalnego UPS w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Marcin Krzak rozpoczął pracę w UPS w 2005 r. jako dyrektor logistyki w warszawskim oddziale, rok później awansując na stanowisko dyrektora UPS Supply Chain Solutions w Polsce, gdzie odpowiadał za działalność w obszarze transportu drogowego, lotniczego i morskiego.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.