Dodaj ogłoszenie o pracy


Stefano Vincinelli dołączył do zarządu FIEGE

Stefano Vincinelli, dyrektor generalny Fiege regionu Południowej i Środkowo - Wschodniej Europy został członkiem zarządu Fiege Group. Vincinelli związany jest z Polską od 1997 roku. Przez pierwsze 10 lat istnienia firmy w Polsce pełnił rolę dyrektora generalnego odpowiadając za stworzenie i całokształt działalności polskiego oddziału firmy.

 

Od 2006 roku Stefano Vincinelli zarządzał również spółkami należącymi do grupy Fiege w Hiszpanii i Portugalii, a w kolejnych latach także we Włoszech. Odpowiada za zarządzanie i rozwój strategii biznesowej w regionie.

Zmiana struktury organizacyjnej w całej grupie związana jest z intensywnym rozwojem i ekspansją firmy. Pozwoli na uproszczenie procesów decyzyjnych i zachowanie elastyczności, jaką grupa oferuje swoim klientom w każdym regionie. Do obecnych członków zarządu: Dr. Hugo Fiege, Heinz Fiege, Dr. Stefan Kurrle, Alfred Messink i Jens Fiege, na początku 2012 roku dołączą: Thomas Knopf, Michael Müller, Peter Scherbel, Stefano Vincinelli oraz Felix Fiege.

 

- Dzięki rozszerzeniu zarządu możliwe będzie jeszcze sprawniejsze i bardziej efektywne zarządzanie całą grupą Fiege, której oddziały znajdują się w 18 krajach. Przyspieszenie procesów decyzyjnych pozwoli na dynamiczne reagowanie na potrzeby klientów i oferowanie im indywidualnych atrakcyjnych kosztowo rozwiązań logistycznych. Jesteśmy dumni, że nowi członkowie zarządu to liderzy z długoletnim doświadczeniem zawodowym, pracujący w strukturach firmy od wielu lat - mówi Dr. Hugo Fiege, Prezes Zarządu.

 

Stefano Vincinelli z grupą Fiege związany jest od 23 lat, kiedy to rozpoczynał swoją karierę w branży logistycznej. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał na międzynarodowych rynkach – europejskich i amerykańskim. Jego pasją są podróże i  czytanie książek. Biegle posługuje się sześcioma językami – w tym językiem polskim.

Od 2006 roku dyrektorem generalnym polskiego oddziału Fiege jest Piotr Kohmann.

(źr. Grupa FIEGE)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.