Konto pracodawcy


Thomas Bagge nowym prezesem Maersk Polska

Thomas Bagge obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu i szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) w Maersk Polska Sp. z o.o. Thomas Bagge jest przedstawicielem młodego pokolenia liderów w duńskim koncernie. Karierę w grupie A.P. Moller Maersk (APMM) rozpoczął w 1996 roku, przystępując do programu stażowego M.I.S.E (Maersk International Shipping Education). Następnie pracował m. in. w kierownictwie azjatyckiej linii Maerska oraz był dyrektorem do spraw finansowych w spółce Damco odpowiedzialnym za Półwysep Iberyjski i Maroko. Od 2006 roku pracował w Zespole ds. Doskonalenia Procesów i kierował Centrum Usług Korporacyjnych w Kopenhadze.
- Związany z firmą od lat, doświadczony lider, skoncetrowany nie tylko na realizacji celów biznesowych, ale również na rozwoju i realizacji potrzeb swojego zespołu” – tak Michel Deleuran, odpowiedzialny za Europę Północną w Maersk Line, określa szefa Maersk Polska.


- Bieżący rok jest niezwykle istotny dla umacniania pozycji Maersk Line w Polsce. Od czerwca nasze największe i najbardziej ekologiczne statki klasy PS o pojemności 15 500 TEU pływają na linii łączącej porty na Dalekim Wschodzie z Gdańskiem. To przełomowy etap w rozwoju usług transportu morskiego na polskim rynku – mówi Thomas Bagge.  Do swoich nowych obowiązków w Europie Środkowej Bagge podchodzi entuzjastycznie. - Przez 15 lat pracy w naszej firmie miałem możliwość poznania filozofii pracy oraz etyki, jaką w swym działaniu kieruje się Maersk. Dlatego cieszę się, że będę mógł pracować nad dalszym rozwojem Maerska w Polsce. Tym bardziej, że najbliższe lata będą niezwykle istotne dla branży i pozycji Maersk Line jako lidera transportu morskiego.
Nowy prezes ukończył studia na kierunku finansów stosowanych oraz executive MBA w Copenhagen Business School. Ukończył również trening rozwoju umiejętności przywódczych w IMD w Szwajcarii. Thomas Bagge ma 37 lat i jest żonaty. W wolnym czasie bierze udział w maratonach, zawodach triatlonowych, wędkuje, podróżuje oraz oddaje się swojej najnowszej pasji, jaką jest wino. Na stanowisku Prezesa Zarządu Maersk Polska zastąpi Jeffa Jarosława Gościniaka.

 

Ponadto we wrześniu Maersk Line ogłosił nową koncepcję zapewnienia niezawodności i terminowości w morskim transporcie kontenerowym – Daily Maersk – która polega na zagwarantowaniu klientom określonego łącznego czasu transportu pomiędzy wybranymi portami w Azji i Europie. - Wprowadzenie pojęcia gwarantowanej terminowości w transporcie morskim jest zupełnie nową jakością w branży – przyznaje Thomas Bagge. Wprowadzane zmiany są rezultatem postulatów o globalną rewolucję w transporcie morskim, ujętym w manifeście prezesa Maersk Line, Eivinda Koldinga. Zgodnie z manifestem, transport morski powinien stać się niezawodny, bardziej ekologiczny i prostszy.

(źr. Maersk Polska) 

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC