Konto pracodawcy


Thomas Bagge nowym prezesem Maersk Polska

Thomas Bagge obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu i szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) w Maersk Polska Sp. z o.o. Thomas Bagge jest przedstawicielem młodego pokolenia liderów w duńskim koncernie. Karierę w grupie A.P. Moller Maersk (APMM) rozpoczął w 1996 roku, przystępując do programu stażowego M.I.S.E (Maersk International Shipping Education). Następnie pracował m. in. w kierownictwie azjatyckiej linii Maerska oraz był dyrektorem do spraw finansowych w spółce Damco odpowiedzialnym za Półwysep Iberyjski i Maroko. Od 2006 roku pracował w Zespole ds. Doskonalenia Procesów i kierował Centrum Usług Korporacyjnych w Kopenhadze.
- Związany z firmą od lat, doświadczony lider, skoncetrowany nie tylko na realizacji celów biznesowych, ale również na rozwoju i realizacji potrzeb swojego zespołu” – tak Michel Deleuran, odpowiedzialny za Europę Północną w Maersk Line, określa szefa Maersk Polska.


- Bieżący rok jest niezwykle istotny dla umacniania pozycji Maersk Line w Polsce. Od czerwca nasze największe i najbardziej ekologiczne statki klasy PS o pojemności 15 500 TEU pływają na linii łączącej porty na Dalekim Wschodzie z Gdańskiem. To przełomowy etap w rozwoju usług transportu morskiego na polskim rynku – mówi Thomas Bagge.  Do swoich nowych obowiązków w Europie Środkowej Bagge podchodzi entuzjastycznie. - Przez 15 lat pracy w naszej firmie miałem możliwość poznania filozofii pracy oraz etyki, jaką w swym działaniu kieruje się Maersk. Dlatego cieszę się, że będę mógł pracować nad dalszym rozwojem Maerska w Polsce. Tym bardziej, że najbliższe lata będą niezwykle istotne dla branży i pozycji Maersk Line jako lidera transportu morskiego.
Nowy prezes ukończył studia na kierunku finansów stosowanych oraz executive MBA w Copenhagen Business School. Ukończył również trening rozwoju umiejętności przywódczych w IMD w Szwajcarii. Thomas Bagge ma 37 lat i jest żonaty. W wolnym czasie bierze udział w maratonach, zawodach triatlonowych, wędkuje, podróżuje oraz oddaje się swojej najnowszej pasji, jaką jest wino. Na stanowisku Prezesa Zarządu Maersk Polska zastąpi Jeffa Jarosława Gościniaka.

 

Ponadto we wrześniu Maersk Line ogłosił nową koncepcję zapewnienia niezawodności i terminowości w morskim transporcie kontenerowym – Daily Maersk – która polega na zagwarantowaniu klientom określonego łącznego czasu transportu pomiędzy wybranymi portami w Azji i Europie. - Wprowadzenie pojęcia gwarantowanej terminowości w transporcie morskim jest zupełnie nową jakością w branży – przyznaje Thomas Bagge. Wprowadzane zmiany są rezultatem postulatów o globalną rewolucję w transporcie morskim, ujętym w manifeście prezesa Maersk Line, Eivinda Koldinga. Zgodnie z manifestem, transport morski powinien stać się niezawodny, bardziej ekologiczny i prostszy.

(źr. Maersk Polska) 

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC