Konto pracodawcy


Thomas Bagge nowym prezesem Maersk Polska

Thomas Bagge obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu i szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) w Maersk Polska Sp. z o.o. Thomas Bagge jest przedstawicielem młodego pokolenia liderów w duńskim koncernie. Karierę w grupie A.P. Moller Maersk (APMM) rozpoczął w 1996 roku, przystępując do programu stażowego M.I.S.E (Maersk International Shipping Education). Następnie pracował m. in. w kierownictwie azjatyckiej linii Maerska oraz był dyrektorem do spraw finansowych w spółce Damco odpowiedzialnym za Półwysep Iberyjski i Maroko. Od 2006 roku pracował w Zespole ds. Doskonalenia Procesów i kierował Centrum Usług Korporacyjnych w Kopenhadze.
- Związany z firmą od lat, doświadczony lider, skoncetrowany nie tylko na realizacji celów biznesowych, ale również na rozwoju i realizacji potrzeb swojego zespołu” – tak Michel Deleuran, odpowiedzialny za Europę Północną w Maersk Line, określa szefa Maersk Polska.


- Bieżący rok jest niezwykle istotny dla umacniania pozycji Maersk Line w Polsce. Od czerwca nasze największe i najbardziej ekologiczne statki klasy PS o pojemności 15 500 TEU pływają na linii łączącej porty na Dalekim Wschodzie z Gdańskiem. To przełomowy etap w rozwoju usług transportu morskiego na polskim rynku – mówi Thomas Bagge.  Do swoich nowych obowiązków w Europie Środkowej Bagge podchodzi entuzjastycznie. - Przez 15 lat pracy w naszej firmie miałem możliwość poznania filozofii pracy oraz etyki, jaką w swym działaniu kieruje się Maersk. Dlatego cieszę się, że będę mógł pracować nad dalszym rozwojem Maerska w Polsce. Tym bardziej, że najbliższe lata będą niezwykle istotne dla branży i pozycji Maersk Line jako lidera transportu morskiego.
Nowy prezes ukończył studia na kierunku finansów stosowanych oraz executive MBA w Copenhagen Business School. Ukończył również trening rozwoju umiejętności przywódczych w IMD w Szwajcarii. Thomas Bagge ma 37 lat i jest żonaty. W wolnym czasie bierze udział w maratonach, zawodach triatlonowych, wędkuje, podróżuje oraz oddaje się swojej najnowszej pasji, jaką jest wino. Na stanowisku Prezesa Zarządu Maersk Polska zastąpi Jeffa Jarosława Gościniaka.

 

Ponadto we wrześniu Maersk Line ogłosił nową koncepcję zapewnienia niezawodności i terminowości w morskim transporcie kontenerowym – Daily Maersk – która polega na zagwarantowaniu klientom określonego łącznego czasu transportu pomiędzy wybranymi portami w Azji i Europie. - Wprowadzenie pojęcia gwarantowanej terminowości w transporcie morskim jest zupełnie nową jakością w branży – przyznaje Thomas Bagge. Wprowadzane zmiany są rezultatem postulatów o globalną rewolucję w transporcie morskim, ujętym w manifeście prezesa Maersk Line, Eivinda Koldinga. Zgodnie z manifestem, transport morski powinien stać się niezawodny, bardziej ekologiczny i prostszy.

(źr. Maersk Polska) 

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC