Dodaj ogłoszenie o pracy


Trade Trans mianował nowego wiceprezesa

Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans powołało na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki - Piotra Sadzę. Wcześniej stanowisko to zajmował Dariusz Daniluk, który zakończył współpracę ze spółką 30 kwietnia 2014 r.

Piotr Sadza jest menadżerem z 25-letnim doświadczeniem, a od 14 lat jest związany z branżą transportowo-spedycyjną. Ukończył krakowską AGH. Posiada certyfikat kompetencji w międzynarodowym transporcie rzeczy, jest członkiem Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego. Piotr Sadza jest jednym z koordynatorów projektu „Tiry na tory” w spółce Cargosped. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa zarządu Sped-Trans Polska. Zrealizował tam wiele projektów w zakresie transportu drogowego i kolejowego.

W Trade Transie PS Trade Trans jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Spółka oferuje usługi spedycji kolejowej i drogowej, organizację transportu morskiego, obsługę przewozów promowych między Polską i Szwecją, obsługę przewozów ładunków ponadgabarytowych, usługi logistyki biomasy i zbóż, przeładunki w terminalach lądowych i portach morskich oraz usługi logistyki magazynowej.
(źr. Rynek Kolejowy/Trade Trans)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.