Dodaj ogłoszenie o pracy


Karolina Gasińska szefem Agility w Polsce

Globalny operator logistyczny - Agility, zamierza znacząco zwiększyć swoje zaangażowanie na polskim rynku. Koncern planuje strategiczny rozwój w zakresie frachtu lotniczego, morskiego oraz drogowego. Za działalność Agility w Polsce, jako manager placówek w Warszawie i Wrocławiu odpowiada Karolina Gasińska-Byczkowską, która dotąd pełniła funkcję dyrektor zarządzającej w GO! Express & Logistics Polska.

Thomas Blank, CEO Area Central Europe, wyjaśnia  - nasi klienci w Polsce już teraz korzystają z bezpośrednich połączeń ze swymi najważniejszymi rynkami handlowymi oraz z efektów synergii w ramach naszej globalnej sieci. W przyszłości pragniemy ukierunkować naszą ofertę w jeszcze bardziej zindywidualizowany sposób na specyficzne potrzeby polskich klientów.

W Polsce Agility kieruje swoją ofertę szczególnie do klientów reprezentujących branżę automotive, sektor technologiczny oraz handel detaliczny. Proponuje zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw (fracht lotniczy, morski, drogowy, usługi logistyczne), uzupełnione o nowoczesną ofertę IT oraz paletę usług dodatkowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Agility jest obecny na polskim rynku od 2008 roku. Polska organizacja wraz z organizacjami z Niemiec, Belgii i Holandii należy do regionu Area Central Europe w ramach Agility. W ramach reorganizacji regionu w pierwszym kwartale bieżącego roku należące do niej organizacje krajowe zostały ze sobą jeszcze ściślej powiązane, a Polska została mocniej zintegrowana z globalną siecią. Tym samym Polska stała się ważnym centrum dla połączeń pomiędzy Europą Zachodnią, Centralną i Wschodnią. Od 2012 Agility Polska posiada certyfikat AEO-S i przejmuje szerokie spektrum formalności celnych w ramach transportu towarów w kierunku zachodnim i wschodnim.

(źr. Agility)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.