Dodaj ogłoszenie o pracy


Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki wybrało nowy zarząd

2 marca odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki, na którym wybrano władze na nową kadencję. PSML to organizacja, która od lat reprezentuje interesy polskich menedżerów łańcucha dostaw, logistyki oraz zakupów. PSML to forum wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy w zakresie zarządzania logistycznego i zakupowego, tworzenie i promowanie dobrych praktyk biznesowych, działanie na rzecz silnej pozycji zawodowej menedżerów łańcucha dostaw oraz logistyki i zakupów.
Do nowych władz Stowarzyszenia weszli:
Ryszard Petrykowski - Prezes Zarządu
Magdalena Choquet - Członek Zarządu
Emilia Gawryluk - Członek Zarządu
Andrzej Ługowski - Członek Zarządu
Andrzej Krupa - Członek Zarządu
Andrzej Zawistowski - Członek Zarządu
Oprócz będącego od lat wizytówką PSML corocznego Kongresu PolLog/ PolZak, nowo wybrany Zarząd zapowiada szereg ważnych wydarzeń dla środowiska logistycznego. Zaplanowano rozbudowę formuły regularnych spotkań członków PSML, w tym  specjalistycznych warsztatów i szkoleń prowadzonych przez wybitnych praktyków. Pierwsze takie warsztaty wystartowały w ubiegłym roku i obejmowały zagadnienia zakupowe.
W tym roku pojawią się nowe obszary tematyczne, które menedżerowie zrzeszeni w PSML uznają za kluczowe w swojej działalności biznesowej. Wielką szansą PSML na jak najbardziej efektywną wymianę wiedzy menedżerskiej w logistyce jest możliwość i umiejętność docierania do szerokiego grona wybitnych polskich menedżerów - mówi Ryszard Petrykowski, prezes zarządu, i definiując główny cel organizacji dodaje - Będziemy źródłem kontaktu z najlepszą wiedzą w branży logistycznej.
(źr.www.psml.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.