Dodaj ogłoszenie o pracy


Piotr Krawiecki prezesem DSV Solutions

(od lewej: T.Jansson, P.Krawiecki, T.Garbarski)Piotr W. Krawiecki obecny prezes DSV Raod Sp. z o.o został mianowany prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym siostrzanej spółki DSV Solutions w Polsce. Do nowego zarządu spółki powołani zostali również Thomas Sivert Jansson oraz Tomasz Garbarski. (na zdjęciu od lewej: T.Jansson, P.Krawiecki, T.Garbarski)

 

W skład nowego kierownictwa weszli doświadczeni managerowie i wieloletni pracownicy DSV. Piotr W. Krawiecki jest prezesem DSV Road Sp. z o.o. – największej spółki Grupy DSV w Polsce. Firma pod jego kierownictwem z roku na rok poprawia wyniki i zwiększa udział w rynku. Thomas Jansson jest Dyrektorem Finansowym Grupy. Z sukcesem zrestrukturyzował finanse grupy po przejęciu Frans Maas i ABX Logistics przez DSV. Tomasz Garbarski to Dyrektor Regionu Centrum odpowiedzialny za nadzór nad największymi oddziałami DSV Solutions w Polsce.

 

- Udziałowcy DSV Solutions oczekują lepszych rezultatów i rozwoju firmy. Tego wyzwania się podjąłem. Wszystkie zmiany będziemy przeprowadzać stopniowo, w taki sposób, aby klienci odczuli wyłącznie korzyści płynące z synergii. To jest mój priorytet  – wyjaśnia prezes Piotr W. Krawiecki.

 

Nowy model zarządzania
Polska jest drugim po Finlandii krajem w Europie, w którym DSV scentralizowało zarządzanie transportem drogowym oraz logistyką kontraktową. To właściwy i prorozwojowy model biznesowy. Nowa, prostsza i bardziej przejrzysta niż dotychczas struktura zarządzania powinna zaprocentować lepszym wykorzystaniem synergii pomiędzy siostrzanymi spółkami DSV, i to na każdym etapie obsługi łańcucha dostaw.


- „Lean management” w DSV Solutions i Road oznacza możliwość stworzenia jeszcze bardziej  konkurencyjnej oferty w myśl modelu „jednego okienka” – dodaje Piotr W. Krawiecki.

- Ścisła kontrola kosztów, ale przede wszystkim uświadomienie pracownikom każdego szczebla, że ich praca ma bezpośredni związek z wynikiem finansowym firmy - tak definiuje swoje priorytety wiceprezes ds. finansów - Thomas Jansson.

 

Optymalizację wykorzystania zasobów personelu i sprzętu oraz dokładne zwymiarowanie procesów logistycznych i ich ewentualny re-engineering oraz sukcesywne zwiększanie efektywności operacji przy zachowaniu ustalonych norm jakościowych zapowiada - Tomasz Garbarski, członek nowego zarządu DSV Solutions. 
(źr. DSV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.