Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowi członkowie w zarządzie Eurolot-u i rezygnacja prezesa

Jak informuje rada nadzorcza Eurolot S.A. - w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu na nową kadencję Zarządu Spółki wyłonionych zostało dwóch nowych członków zarządu.
Bartłomiejowi Matusewiczowi powierzono funkcję wiceprezesa zarządu ds. operacyjno-technicznych, a wiceprezesa ds. finansowych został  Mariusz Rędaszko.

W tym samym komunikacie czytamy, że - z dniem dzisiejszym w związku ze złożeniem z przyczyn osobistych rezygnacji z funkcji prezesa przez Mariusza Dąbrowskiego funkcję prezesa zarządu do momentu rozstrzygnięcia konkursu będzie pełnił Bartłomiej Matusewicz.
Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu na Prezesa Zarządu.
Dokumenty mogą być składane przez kandydatów w siedzibie spółki do 3 lutego 2014 roku.
---------
Eurolot to linia lotnicza działająca od 1996 roku, wtedy wykonywała rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 roku rozpoczęła własne operacje lotnicze – połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W 2012 roku Eurolot rozpoczął strategię łączenia polskich miast z wieloma regionami i miastami Europy. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Szwajcarii, Niemiec czy Holandii, a od września do Włoch i Francji.

za info Eurolot

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.