Dodaj ogłoszenie o pracy


Rada drugiej kadencji Izby Gospodarki Elektronicznej wybrana

We wtorek, 14 stycznia 2014r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarki Elektronicznej. W trakcie spotkania podjęto uchwałę o powołaniu Rady e-Izby drugiej kadencji. W nowej Radzie zasiada 12 członków. Przypomnijmy, że Izbę Gospodarki Elektronicznej, która reprezentuje branżę e-commerce założyły podmioty branży internetowej - sklepy internetowe, platformy e-commerce, operatorzy płatności online, firmy świadczące usługi społeczeństwa informacyjnego oraz udostępniające w sieci treści cyfrowe.

Według szacunków Komisji Europejskiej gospodarka internetowa stanowi prawie 6% polskiego PKB. Jej celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną, poprzez identyfikację potrzeb, edukację i wymianę know-how, ale również przez skuteczne reprezentowanie wspólnych interesów branży przed administracją rządową.

Podczas walnego zgromadzenia zgodnie ze statutem Izby Gospodarki Elektronicznej w drodze tajnego głosowania dokonano wyboru przedstawicieli Rady e-Izby drugiej kadencji w składzie:
Anna Bogdańska jako reprezentant grupy tematycznej - sklepy internetowe; Łukasz Rzepecki jako reprezentant grupy tematycznej - Platformy e-commerce;  Andrzej Poniński jako reprezentant grupy tematycznej - płatności on-line;  Michał Grom jako reprezentant grupy tematycznej - treści cyfrowe;  Roman Baluta jako reprezentant grupy tematycznej - IT; Krzysztof Jagliński jako reprezentant grupy tematycznej - usługi społeczeństwa informacyjnego oraz Justyna Skorupska, Piotr Kurczewski,  Rafał Stępniewski, Łukasz Szymula, Marcin Ledworowski i Łukasz Kiczma.
- Bardzo nas cieszy, że zarówno Walne Zgromadzenie Członków, jak i Rada e-Izby działają prężnie, a w wielu kwestiach niemal jednogłośnie. Mimo, że wielu członków stanowi dla siebie na co dzień konkurencję to wspólny cel mobilizuje ich do pracy ponad podziałami.– podsumowuje Patrycja Sass- Staniszewska, dyrektor operacyjny Izby Gospodarki Elektronicznej.

za info e-Izba

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.