Konto pracodawcy


Gospodarcze Maliny 2013 dla ministra finansów (byłego) i jego resortu

Ministerstwo Finansów w kategorii „Instytucja”, były Minister Finansów Jan-Vincent Rostowski w kategorii „Polityk/Urzędnik” oraz firma Erbud w kategorii „Przedsiębiorca/Firma” zostali zwycięzcami czwartej edycji Gospodarczych Malin – antynagród, które trafiają do instytucji i osób mających w danym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.
Ministerstwo Finansów otrzymało statuetkę w kategorii „Instytucja”: za podejście do podatnika i przedsiębiorcy oraz zgłoszenie ponad stu propozycji zmiany Ordynacji podatkowej, które zostały zakwestionowane przez RCL.
Zwycięzca zdobył 56% głosów, wyprzedzając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (31%), nominowane za brak odpowiedniego nadzoru nad urzędnikami, co doprowadziło do jednej z największych w historii Polski afer korupcyjnych, oraz – zbiorczo – Solidarność, Forum Związków Zawodowych, OPZZ (13%), nominowane za zerwanie prac Komisji Trójstronnej.

Jan-Vincent Rostowski otrzymał statuetkę w kategorii „Polityk/Urzędnik”: za całokształt działalności, za niezrozumienie mechanizmów gospodarczych i traktowanie przedsiębiorców jak przestępców.
Zwycięzca zdobył 62% głosów. Wyprzedził tym samym byłego Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Jacka Sadowego (26%), nominowanego za odporność na racjonalne argumenty przedsiębiorców zmierzające do ucywilizowania Prawa zamówień publicznych, oraz byłego Wiceministra Środowiska oraz byłego Głównego Geologa Kraju Piotra Grzegorza Woźniaka (12%) – nominowanego za zbyt wolne prace nad wydobyciem gazu łupkowego oraz za arogancję w kontaktach z inwestorami, irytującą manierę pouczania swoich rozmówców i niechęć do słuchania argumentów sprzecznych z własną wizją.

Erbud otrzymał statuetkę w kategorii „Przedsiębiorca/Firma”: za zbudowanie pasa startowego w Modlinie, który na wiele miesięcy skutecznie unieruchomił całe lotnisko.
Zwcięzca zdobył 47% głosów, wyprzedzając LPP (33%) – nominowane za psucie wizerunku polskich firm za granicą poprzez długotrwałe wstrzymywanie się z podpisaniem porozumienia, dotyczącego poprawy bezpieczeństwa w fabrykach w Bangladeszu, w których zleca szycie swojej odzieży. Z kolei 20% głosów zdobyły zbiorczo Grupa Ożarów, Cemex Polska, Dyckerhoff Polska, Cementownie Warta i Odra – nominowane za utworzenie cementowego kartelu.
Wyboru zwycięzców Gospodarczych Malin dokonali w głosowaniu internetowym przedsiębiorcy, czytelnicy „Rzeczpospolitej” oraz internauci.
(źr. Pracodawcy RP)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility o recesji na rynku logistycznym
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Pekaes uruchomił nowy magazyn na Mazowszu
Nowy rekord Portu Gdańsk w przeładunkach
LPP zakończyło rozbudowę Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim
CPK zaprasza do konsultacji planów budowy nowych linii kolejowych i drogowych
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC