Dodaj ogłoszenie o pracy


Agnieszka Królikowska podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów

31 grudnia Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Agnieszkę Królikowską. Jednocześnie odwołał Andrzeja Parafianowicza z funkcji podsekretarza stanu, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej. Andrzej Parafianowicz wybrał karierę w biznesie. Został członkiem zarządu spółki PGNiG.
Agnieszka Królikowska objęła funkcje pełnione dotychczas przez Andrzeja Parafianowicza z dniem 1 stycznia 2014 roku.
Agnieszka Królikowska od 2003 roku związana jest z administracją publiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów, Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie oraz Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od marca 2008 roku pełniła funkcję dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej, zajmując się m.in. audytem i kontrolą środków unijnych.
za info MF

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.