Dodaj ogłoszenie o pracy


Dariusz Daniluk prezesem PS Trade-Trans

Zgromadzenie wspólników spółki PS Trade Trans sp. z o.o. powołało Dariusza Daniluka na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes PS Trade Transu to jeden z najbardziej doświadczonych polskich menadżerów. Był m.in. przez wiele lat prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem audytu w Narodowym Banku Polskim i Banku Gospodarki Żywnościowej.
Zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Pruchniewskiego, odwołanego 21 listopada br. Obecnie zarząd spółki liczy dwie osoby.

- Witamy w naszym gronie jednego z najlepszych polskich menadżerów. Nasza strategia ekspansji międzynarodowej opiera się na trzech filarach: budowa profesjonalnego zespołu zarządzających, kontynuacja ekspansji organicznej na nowych rynkach oraz gotowość do przejęć zagranicznych przewoźników. Doświadczenie Pana Dariusza Daniluka w kierowaniu dużymi organizacjami realizującymi projekty o charakterze pan-europejskim będzie niezwykle cenne przy wdrażaniu naszej strategii rozwoju międzynarodowego - mówi Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych, pełniący obowiązki prezesa PKP CARGO.
PS Trade Trans jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu kolejowego, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Spółka jest liderem rynku spedycji kolejowej w Polsce i największym spedytorem w Grupie PKP CARGO świadczącym usługi w kraju i za granicą. W 2012 r. przychody PS Trade Trans wyniosły 777 mln zł, zaś przeciętne zatrudnienie w 2012 r. wyniosło 354 osoby.

Spółka dysponuje siecią terminali przeładunkowych, powierzchnią magazynową, własnymi agencjami celnymi oraz wagonami kolejowymi do przewozu towarów sypkich.

źródło: PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.