Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk Line ma nową szefową w Polsce i Europie Środkowej

Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard została mianowana dyrektor zarządzającą Maersk Polska i szefową regionu Europy Środkowej (Polska, Czechy, Słowacja Węgry). Stanowisko obejmie w styczniu 2014 roku i zastąpi Thomasa Bagge, który wraca do Kopenhagi by objąć stanowisko w centrali firmy.

Jestem przekonany, że nowa Dyrektor Zarządzająca, razem z całym naszym zespołem na miejscu, poprowadzi Maersk Line w Europie Środkowej ku wielu kolejnym sukcesom, w przyszłości – komentuje Karsten Kildahl, szef regionu Europy Północnej, który ogłosił nominację.

Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard jest związana z grupą A.P. Møller-Maersk od ponad 12 lat. Zaczynała karierę w Safmarine i Maersk Line w Holandii, gdzie odpowiadała za sprzedaż, marketing i komunikację. Następnie była częścią zespołu odpowiedzialnego za integrację P&O Nedlloyd w Europie Środkowej po przejęciu tej spółki w 2005 roku. Po kilku latach na stanowisku szefa lokalnej organizacji w Namibii i Tanzaniii Ingrid przeniosła się do Kopenhagi, gdzie odpowiadała za szlak handlowy Europa-Kanada, a w ostatnim czasie kierowała serwisem z Morza Śródziemnego i Czarnego do Ameryki Północnej.
- Jestem bardzo podekscytowana, że dołączę do zespołu i poznam środowiska biznesowe w Polsce i Europie Środkowej – komentuje Ingrid swoją nominację. Obszar ten składa się z bardzo zróżnicowanych i dynamicznych rynków, co z pewnością będzie źródłem wielu nowych możliwości.
Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard jest Holenderką, mężatką i matką trójki dzieci. Ukończyła Nyenrode University w Holandii. W czasie wolnym biega, spędza czas z rodziną i przyjaciółmi, a także gotuje.
nowa dyrektor zarządzająca rozpocznie pracę na nowym stanowisku w styczniu 2014. Zastąpi Thomasa Bagge, który wraca do Kopenhagi by objąć stanowisko w centrali firmy.
rak za info Maersk

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.