Konto pracodawcy


Jim Barber prezesem UPS Europe

Jim Barber został mianowany na stanowisko prezesa UPS Europe, odpowiadającego za działalność UPS w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego poprzednik - Wolfgang Flick po 35 latach pracy przechodzi na emeryturę.

 

Barber  (51 lat) związany jest z UPS od 26 lat. Przed awansem na stanowisko prezesa pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Europie. W nowej roli odpowiadać będzie za wszystkie operacje związane z przesyłkami ekspresowymi, frachtem oraz działalność logistyczną w 120 krajach i terytoriach oraz za pracę 40 tys. osób.
- W trakcie całej swej kariery w UPS Jim znakomicie sprawdził się na stanowiskach przywódczych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jesteśmy przekonani, że wywrze ogromny wpływ na działalność regionu europejskiego – powiedział Dan Brutto, prezes UPS International. - Region europejski odpowiada za około połowę międzynarodowych przychodów UPS, toteż jest to niezwykle istotne stanowisko o ogromnym znaczeniu dla przyszłości UPS.

 

Jim Barber zaczął pracę w UPS w 1985 roku jako kierowca w Stanach Zjednoczonych (w stanie Georgia), a następnie w tym samym roku został mianowany na stanowisko menedżerskie i zaczął obejmować kolejne stanowiska z zakresu księgowości i rozliczeń. W 1993 roku awansował na stanowisko kontrolera zachodniego dystryktu stanu Nowy Jork w Buffalo (Nowy Jork), a następnie objął ponownie stanowisko w dystrykcie północnego Illinois. W 1998 roku awansował na stanowisko koordynatora kontrolerów regionu zachodniego. W 2000 roku Barber został przeniesiony do globalnej centrali UPS w Atlancie, gdzie rozpoczął pracę w dziale fuzji i przejęć, a następnie objął stanowisko kontrolera regionu południowo-wschodniego. W 2004 r. zaczął pracę jako kontroler regionu europejskiego w Brukseli. W styczniu 2006 r. Barber został mianowany na stanowisko prezesa dystryktu Wielkiej Brytanii i Irlandii w Londynie, a w 2010 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego regionu w Brukseli.

Podczas ostatnich misji w Londynie i Brukseli Barber odgrywał kluczową rolę w nadzorze procesu integracji w ramach jednej z największych ostatnich operacji przejęcia UPS oraz dodatkowo podczas organizacji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Przejęcie LYNX Express Ltd. pod koniec 2005 roku znacząco rozszerzyło zakres działalności UPS w Wielkiej Brytanii, a za proces integracji odpowiadał Barber jako prezes dystryktu. W 2008 roku nadzorował proces inwestycji o wartości 105 mln dol., w ramach której powstał hub lądowy w Tamworth. To największy obiekt firmy w Wielkiej Brytanii i drugi co do wielkości w Europie. Na obu stanowiskach w dystrykcie i w regionie Barber miał pod swoją opieką przygotowania do uruchomienia sieci logistycznej niezbędnej do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2012. Zadanie to jest określane mianem największego przedsięwzięcia logistycznego na świecie w czasach pokoju. Podobnie jak w Pekinie w 2008 roku, UPS jest oficjalnym dostawcą usług logistycznych i usług kurierskich Igrzysk w Londynie. Do UPS należy prowadzenie centrum logistyki i dowodzenia igrzysk oraz stworzenie zintegrowanej sieci łańcucha dostaw obejmującego planowanie działań logistycznych, usługi magazynowania oraz transport.

 

Wolfgang Flick przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy w UPS. Przez ostatnie siedem i pół roku Flick zajmował stanowisko prezesa regionu europejskiego. Pracował od samego początku działalności UPS poza Ameryką Północną – gdy firma uruchomiła działalność w Niemczech w 1976 r. Flick rozpoczął pracę w firmie jako nadzorca centrum w Giessen (Niemcy), a następnie awansował na szereg kolejnych stanowisk o coraz szerszym zakresie odpowiedzialności. W 1987 r. Flick objął stanowisko dyrektora operacji lotniczych w regionie europejskim, a następnie – w 1991 roku – stanowisko dyrektora dystryktu  międzynarodowego oraz hubu w Kolonii. W 1995 r. Flick został prezesem dystryktu Utah-Idaho w Stanach Zjednoczonych, a następnie objął stanowisko prezesa dystryktu południowo-europejskiego. W 2001 r. Flick został prezesem dystryktu niemieckiego, zaś w 2004 r. został mianowany na stanowisko prezesa regionu europejskiego.
Na stanowisku prezesa regionu Flick kierował pracami rozbudowy europejskiego hubu lotniczego UPS w Kolonii. Był to największy projekt budowlany poza Stanami Zjednoczonymi w dziejach firmy. Następnie zbudował on obiekt, będący obecnie ogromnym kompleksem obsługującym klientów z sektora opieki zdrowotnej w Holandii. Nadzorował także przejmowanie firm w Polsce, Rumunii, Słowenii i w Turcji rozszerzające obecność UPS w Europie.
- Wolfgangowi należy przypisać zasługę utworzenia europejskiej sieci przewozów lotniczych UPS, zaprojektowania i otwarcia hubu lotniczego w Kolonii oraz integrację elementów operacji lotniczych” – powiedział Brutto. „Jego wizja i przywództwo odegrały podstawową rolę w udanym przekształceniu naszej sieci europejskiej w zintegrowanego dostawcę usług z zakresu łańcucha dostaw. Odegrał wiodącą rolę w budowie międzynarodowej infrastruktury UPS”.

(źr. UPS)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility o recesji na rynku logistycznym
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Pekaes uruchomił nowy magazyn na Mazowszu
Nowy rekord Portu Gdańsk w przeładunkach
LPP zakończyło rozbudowę Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim
CPK zaprasza do konsultacji planów budowy nowych linii kolejowych i drogowych
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC