Dodaj ogłoszenie o pracy


Jim Barber prezesem UPS Europe

Jim Barber został mianowany na stanowisko prezesa UPS Europe, odpowiadającego za działalność UPS w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego poprzednik - Wolfgang Flick po 35 latach pracy przechodzi na emeryturę.

 

Barber  (51 lat) związany jest z UPS od 26 lat. Przed awansem na stanowisko prezesa pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Europie. W nowej roli odpowiadać będzie za wszystkie operacje związane z przesyłkami ekspresowymi, frachtem oraz działalność logistyczną w 120 krajach i terytoriach oraz za pracę 40 tys. osób.
- W trakcie całej swej kariery w UPS Jim znakomicie sprawdził się na stanowiskach przywódczych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jesteśmy przekonani, że wywrze ogromny wpływ na działalność regionu europejskiego – powiedział Dan Brutto, prezes UPS International. - Region europejski odpowiada za około połowę międzynarodowych przychodów UPS, toteż jest to niezwykle istotne stanowisko o ogromnym znaczeniu dla przyszłości UPS.

 

Jim Barber zaczął pracę w UPS w 1985 roku jako kierowca w Stanach Zjednoczonych (w stanie Georgia), a następnie w tym samym roku został mianowany na stanowisko menedżerskie i zaczął obejmować kolejne stanowiska z zakresu księgowości i rozliczeń. W 1993 roku awansował na stanowisko kontrolera zachodniego dystryktu stanu Nowy Jork w Buffalo (Nowy Jork), a następnie objął ponownie stanowisko w dystrykcie północnego Illinois. W 1998 roku awansował na stanowisko koordynatora kontrolerów regionu zachodniego. W 2000 roku Barber został przeniesiony do globalnej centrali UPS w Atlancie, gdzie rozpoczął pracę w dziale fuzji i przejęć, a następnie objął stanowisko kontrolera regionu południowo-wschodniego. W 2004 r. zaczął pracę jako kontroler regionu europejskiego w Brukseli. W styczniu 2006 r. Barber został mianowany na stanowisko prezesa dystryktu Wielkiej Brytanii i Irlandii w Londynie, a w 2010 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego regionu w Brukseli.

Podczas ostatnich misji w Londynie i Brukseli Barber odgrywał kluczową rolę w nadzorze procesu integracji w ramach jednej z największych ostatnich operacji przejęcia UPS oraz dodatkowo podczas organizacji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Przejęcie LYNX Express Ltd. pod koniec 2005 roku znacząco rozszerzyło zakres działalności UPS w Wielkiej Brytanii, a za proces integracji odpowiadał Barber jako prezes dystryktu. W 2008 roku nadzorował proces inwestycji o wartości 105 mln dol., w ramach której powstał hub lądowy w Tamworth. To największy obiekt firmy w Wielkiej Brytanii i drugi co do wielkości w Europie. Na obu stanowiskach w dystrykcie i w regionie Barber miał pod swoją opieką przygotowania do uruchomienia sieci logistycznej niezbędnej do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2012. Zadanie to jest określane mianem największego przedsięwzięcia logistycznego na świecie w czasach pokoju. Podobnie jak w Pekinie w 2008 roku, UPS jest oficjalnym dostawcą usług logistycznych i usług kurierskich Igrzysk w Londynie. Do UPS należy prowadzenie centrum logistyki i dowodzenia igrzysk oraz stworzenie zintegrowanej sieci łańcucha dostaw obejmującego planowanie działań logistycznych, usługi magazynowania oraz transport.

 

Wolfgang Flick przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy w UPS. Przez ostatnie siedem i pół roku Flick zajmował stanowisko prezesa regionu europejskiego. Pracował od samego początku działalności UPS poza Ameryką Północną – gdy firma uruchomiła działalność w Niemczech w 1976 r. Flick rozpoczął pracę w firmie jako nadzorca centrum w Giessen (Niemcy), a następnie awansował na szereg kolejnych stanowisk o coraz szerszym zakresie odpowiedzialności. W 1987 r. Flick objął stanowisko dyrektora operacji lotniczych w regionie europejskim, a następnie – w 1991 roku – stanowisko dyrektora dystryktu  międzynarodowego oraz hubu w Kolonii. W 1995 r. Flick został prezesem dystryktu Utah-Idaho w Stanach Zjednoczonych, a następnie objął stanowisko prezesa dystryktu południowo-europejskiego. W 2001 r. Flick został prezesem dystryktu niemieckiego, zaś w 2004 r. został mianowany na stanowisko prezesa regionu europejskiego.
Na stanowisku prezesa regionu Flick kierował pracami rozbudowy europejskiego hubu lotniczego UPS w Kolonii. Był to największy projekt budowlany poza Stanami Zjednoczonymi w dziejach firmy. Następnie zbudował on obiekt, będący obecnie ogromnym kompleksem obsługującym klientów z sektora opieki zdrowotnej w Holandii. Nadzorował także przejmowanie firm w Polsce, Rumunii, Słowenii i w Turcji rozszerzające obecność UPS w Europie.
- Wolfgangowi należy przypisać zasługę utworzenia europejskiej sieci przewozów lotniczych UPS, zaprojektowania i otwarcia hubu lotniczego w Kolonii oraz integrację elementów operacji lotniczych” – powiedział Brutto. „Jego wizja i przywództwo odegrały podstawową rolę w udanym przekształceniu naszej sieci europejskiej w zintegrowanego dostawcę usług z zakresu łańcucha dostaw. Odegrał wiodącą rolę w budowie międzynarodowej infrastruktury UPS”.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.