Dodaj ogłoszenie o pracy


Jones Lang LaSalle rozbudowuje zespół ds. projektów produkcyjno-magazynowych

Firma doradcza Jones Lang LaSalle rozwija zespół specjalistów ds. projektów produkcyjno-magazynowych. Do działu dołączyli właśnie Maciej Ilczyszyn oraz Michał Chmielowiec.
Maciej Ilczyszyn jako BTS Manager odpowiada za kompleksową koordynację oraz realizację projektów typu BTS (build-to-suit) – obiektów realizowanych zgodnie ze specjalnymi wymaganiami inwestora. Przed dołączeniem do Jones Lang LaSalle Maciej pracował jako Project Manager w firmie PM Group Polska, gdzie uczestniczył w projektowaniu i budowie obiektów przemysłowych oraz w projektach rozbudowy portów lotniczych, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako Koordynator Projektów w firmie Takenaka Europe.

Maciej Ilczyszyn jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i doświadczonym projektantem, specjalizującym się w projektach przemysłowych.
Stworzenie dedykowanego stanowiska do realizacji inwestycji BTS wynika z rosnącego znaczenia tego typu obiektów na polskim rynku nieruchomości przemysłowych. Ze względu na spowolnienie gospodarcze w ostatnich latach i związane z nim ograniczenie projektów spekulacyjnych, projekty typu build-to-suit nie są już sezonowym zjawiskiem, ale jednym z alternatywnych rozwiązań zarówno dla najemców, jak i inwestorów.

W ramach rozwoju kompleksowych usług z obszaru inwestycji BTS do Jones Lang LaSalle dołączył również Michał Chmielowiec, który na stanowisku Konsultanta ds. Gruntów Przemysłowych odpowiadać będzie za pozyskiwanie oraz sprzedaż terenów przemysłowych. Doświadczenie zawodowe Michał zdobywał współpracując m.in. przy projektach dla Jeronimo Martins Polska, Dino Polska, Kaufland Polska, Tesco Polska, Intermarche, McDonald’s, Statoil Poland czy Czerwona Torebka. Michał jest absolwentem Zarządzania i Marketingu na Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami oraz Zarządzania Nieruchomościami na Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.
źródło: Jones Lang LaSalle

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.