Konto pracodawcy


Elżbieta Bieńkowska nowym ministrem transportu i wicepremierem

Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej premier Donald Tusk przedstawił kandydatów na ministrów po „rekonstrukcji” rządu.
Nowym ministrem transportu w nowym rozdaniu, zostanie dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Nastapi połączenie dotychczasowych ministerstw transportu i rozwoju regionalnego. Jednocześnie premier zapowiedzial, że minister Bieńkowska będzie   wicepremierem w kierowanym przez niego rządzie.

Elżbieta Bieńkowska została powołana na stanowisko ministra rozwoju regionalnego 16 listopada 2007 r. 18 listopada 2011 r. została zaprzysiężona do pełnienia tej funkcji przez kolejną kadencję. Podczas pierwszej kadencji (lata 2007-2011), minister Bieńkowska doprowadziła do pełnego wykorzystania funduszy unijnych z budżetu na lata 2004-2006 i rozdzielenia ponad 70 proc. z prawie 68 mld euro, które Polska otrzymała na lata 2007-13. Usunęła bariery utrudniające sięganie po środki unijne upraszczając i skracając procedury, a także uczestnicząc w zmienianiu prawa dotyczącego ochrony środowiska oraz zamówień publicznych.
Ponadto zgłosiła pomysł wprowadzenia nagród za efektywność, dzięki czemu regiony z naddatkiem wykonują plan wdrażania funduszy europejskich. Ponadto, z jej inicjatywy, w ramach pakietu antykryzysowego MRR, wprowadzono m.in. zaliczki dla przedsiębiorców, usprawniono przekazywanie dotacji rozwojowej samorządom.
Przez całą karierę zawodową związana jest z wdrażaniem funduszy europejskich i rozwojem regionalnym. Od stycznia 1999 do listopada 2007 r. Elżbieta Bieńkowska pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jako dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego odpowiedzialna była za programowanie i wdrażanie instrumentów finansowanych z Funduszy Europejskich.
Wcześniej, w latach 1996-1998 w Wydziale Gospodarki Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, brała udział w pracach nad kontraktem regionalnym dla województwa katowickiego, oraz nad przygotowaniem programu PHARE INRED. W 1999 r. pełniła funkcję pełnomocnika wojewody katowickiego ds. Strategii Rozwoju Województwa.
W 1989 r. uzyskała tytuł magistra filologii orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1996 r. ukończyła Krajową Szkołę Administracji Publicznej, a w 1998 r., studia podyplomowe według programu MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Jest ekspertem w projektach międzynarodowych. Wykładała na studiach podyplomowych: na Uniwersytecie Śląskim oraz w Szkole Głównej Handlowej.
W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała mandat senatora.
za KPRM

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo Polska z nagrodą ONZ
DB Schenker wdraża cyfrową platformę bookingową
Poczta Polska otworzyła kolejną sortownię - w Białymstoku
IVECO powołało nowego prezesa marki
PEKAES uruchomił terminal w Opolu
DHL wdraża nowy system zapewniający pełną przejrzystość łańcucha dostaw
Rohlig Suus Logistics otwiera nowy oddział w Kielcach
Polak wicemistrzem OPTIFUEL CHALLENGE 2019!
Agility zainwestowało 18 mln USD w technologie ekologiczne dla łańcuchów dostaw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC