Konto pracodawcy


Małgorzata Polkowska polskim kandydatem do Rady ICAO

Podczas dwutygodniowej, 38 Sesji Zgromadzenia Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO) w Montrealu - Polska zgłosi swojego kandydata na Stałego Przedstawiciela w Radzie.
Za zgodą ministra transportu naszą kandydatką jest dr Małgorzata Polkowska, ekspert prawa lotniczego i wykładowca akademicki na kilku polskich uczelniach i uniwersytetach, związana z ULC od 11 lat.
Delegacji polskiej przewodniczy Piotr Ołowski, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który podczas Zgromadzenia przedstawi m.in. stanowisko krajów Unii Europejskiej i ECAC w sprawach ekonomicznych. Podczas sesji zostanie wybrane wąskie grono 36 spośród 191 państw członkowskich do kierowania pracami ICAO na najbliższe 3 lata.

Jeśli kandydatura dr Polkowskiej uzyska akceptację członków zgromadzenia, będzie to historycznie pierwsze członkostwo Polski w Radzie ICAO. Wybór do organu wykonawczego tak prestiżowej organizacji to docenienie przez cały świat naszych zasług dla lotnictwa cywilnego i jednocześnie szansa na lepsze reprezentowanie polskich interesów na rynku światowym.
O tym, jak trudno jest uzyskać poparcie i zaufanie innych władz lotniczych na całym świecie świadczy powstawanie grup, których celem jest wzajemne wspieranie się państw członkowskich zmierzające do uzyskania członkostwa w Radzie ICAO.  Polska od 2009 roku jest członkiem Central European Rotation Group (CERG). W jej skład wchodzą oprócz Polski: Bułgaria, Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry oraz starająca się o członkostwo Grecja. Państwa te kandydują rotacyjnie w kolejnych wyborach do Rady ICAO na mocy Porozumienia o współpracy i reprezentacji w Radzie ICAO z dnia 1 grudnia 2011 r., które ustala zasady współpracy oraz rotacji w reprezentowaniu regionu Europy Środkowo- Wschodniej w Radzie ICAO. Po wrześniowych wyborach, niezależnie od ich wyniku nasz kraj obejmie przewodnictwo w grupie na następne trzy lata.

Obecność Polski w Radzie ICAO to możliwość  skuteczniejszego reprezentowania polskich interesów, a zatem i naszych operatorów na rynku światowym, to także okazja do umocnienia wizerunku Polski, jako liczącego się, kompetentnego partnera. Taki „przyczółek” w najwyższych władzach ICAO daje również dodatkową korzyść, jaką jest znacznie lepsze zorientowanie się w trendach rozwojowych światowej polityki w zakresie transportu lotniczego, pozwalając szybciej dopasowywać do niej nasze własne plany. A takie wczesne rozeznanie w globalnej sytuacji może mieć kluczowe znaczenie dla nowych inwestycji oraz dla strategii rozwoju polskiego rynku lotniczego.
za info ULC

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile na pakiecie mobilności straci Polska?
Nadal rządzą diesle - transport drogowy w Europie musi się zmienić
Polski rynek inwestycyjny w świetnej kondycji
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dzień Maszynisty - Koleje Mazowieckie wyszkoliły prawie 500 maszynistów
PCC ogłasza nowe połączenie kolejowe na trasie Azja - Europa
Dachser otworzył oddział w Rzeszowie
W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędnoś ...
InPost Mansalu 2019 – do zdobycia dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednego roku, czy ...
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC