Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor operacyjny w Alphabet Polska

Z Sixt rent Car do Alphabetu

Michał Wolniak od początku września 2013 r. jest dyrektorem operacyjnym w Alphabet Polska. To doświadczony ekspert w zakresie wynajmu pojazdów.

Michał Wolniak jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo z motoryzacją jest związany od 2006 r. Doświadczenie zdobywał m.in. jako kierownik ds. operacyjnych, a następnie jako dyrektor ds. operacyjnych w Sixt Rent a Car w Polsce.


- Branża flotowa to dla mnie przede wszystkim dynamiczny rynek z dużym potencjałem rozwoju. I to właśnie możliwości rozwoju, zarówno w wymiarze biznesowym, jak i osobistym, stanowią dla mnie najistotniejszy priorytet pracy zawodowej. Mój cel, a zarazem wyzwanie na najbliższe miesiące to sukcesywne zwiększanie konkurencyjności Alphabet na polskim rynku - mówi nowy dyrektor operacyjny spółki.

Alphabet to jeden z czterech największych dostawców usług Car Fleet Management w Europie, reprezentowany w 19 krajach i finansujący obecnie flotę ponad 500 tys. samochodów. Firma oferuje szeroki zakres usług na każdym etapie współpracy – od doradztwa i finansowania po wsparcie serwisowe, jak również kompleksowe programy zarządzania flotą korporacyjną.
W Polsce firma zajmuje czwarte miejsce wśród największych dostawców rozwiązań Car Fleet Management, zarządzając obecnie flotą ponad 11 000 aut. Firma rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku w 2011 roku, wraz z przejęciem struktur funkcjonującego od 2001 roku ING Car Lease.

źródło: Alphabet

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.