Dodaj ogłoszenie o pracy


Król zastąpił Mika w zarządzie CTL Logistics

Jarosław Król, ekspert ds. łańcucha dostaw, logistyki, planowania oraz optymalizacji procesów i restrukturyzacji przedsiębiorstw dołączył do zarządu CTL Logistics Sp. z o.o. W firmie odpowiedzialny będzie za logistykę kontraktową.
W swoim zawodowym dorobku posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami działającymi na międzynarodowych rynkach. Od przeszło dwudziestu lat jest związany zawodowo z sektorem logistyki i FMCG. W tym czasie pełnił najwyższe stanowiska operacyjne i zarządcze w międzynarodowych korporacjach takich jak Danone, Tchibo, Gillette i Procter  & Gamble w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce oraz w USA.

W latach 2007-2010 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w DHL Supply Chain, kolejne dwa lata piastował stanowisko dyrektora zarządzającego na kraje Europy Środkowo-Wschodniej w Wincanton, a przed przejściem do CTL Logistics był także dyrektorem zarządzającym w Ceva Logistics odpowiedzialnym za rynki skandynawskie. Jest absolwentem Transportu i Logistyki Politechniki Warszawskiej. Prywatnie jest żonaty i posiada dwójkę dzieci. Swój wolny czas poświęca na sporty wodne i zimowe, jest także miłośnikiem astronomii amatorskiej.

- To dla nas istotne wsparcie w obszarach kluczowych dla CTL Logistics. Biegłość w poruszaniu się po rynkach Europy środkowo-wschodniej i Skandynawii to dzisiaj bezcenne know how dla każdej firmy, której ambicją jest poszerzanie pola działania na rynkach międzynarodowych. Grupa CTL Logistics, której pozycja na polskim rynku z roku na rok się umacnia, w swojej strategii ma elastycznie odpowiadać na potrzeby i tendencje pojawiające się w na rynku europejskim. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed branżą logistyczną w najbliższych latach- mówi Jacek Bieczek, prezes Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.

Jednocześnie z końcem sierpnia 2013 r. po kilku latach pracy, spółkę opuścił Mariusz Mik, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych i członek zarządu CTL Logistics. Od początku września 2013 roku jest dyrektorem zarządzającym na Polskę firmy kurierskiej FedEx.

źródło: CTL Logistics

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.