Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa kadra w Inpost i w easyPack

Spółki InPost oraz easyPack poinformowały o powołaniu dyrektorów zarządzających. Wsparcie w ramach międzynarodowego rozwoju Paczkomatów zapewni również dyrektor operacyjny easyPack. Z kolei za realizację krajowej i zagranicznej strategii marketingowo-reklamowej odpowiadać będą nowi dyrektorzy marketingu. Zarząd w składzie: Rafał Brzoska – prezes zarządu oraz Krzysztof Kołpa – członek zarządu pozostał niezmieniony.

Stanowisko dyrektora zarządzającego InPost objął Sebastian Anioł. Do jego głównych zadań należeć będzie realizacja bieżącej strategii największego niezależnego operatora pocztowego w Polsce. Zakłada ona ogólnokrajową ekspansję Punktów Obsługi Klienta InPost – do końca 2013 roku ich liczba na krajowym rynku ma wynieść 2000. Obecnie do dyspozycji klientów zostało oddanych blisko 1300 placówek. Znaczący rozwój sieci w tym roku pozwoli firmie na świadczenie usług w większości miejscowości w Polsce. Sebastian Anioł współpracuje z Grupą Integer.pl od kwietnia 2010 roku. Sprawując rolę dyrektora operacyjnego Regionu Wschód, przeprowadził między innymi skuteczną restrukturyzację licznych warszawskich oddziałów InPost. Swoje doświadczenia zdobywał wcześniej także jako dyrektor operacyjny Kraju – Region Południe w firmie kurierskiej Siódemka sp. z o.o. Uczestniczył tam w tworzeniu strategii rozwoju spółki oraz w szeregu projektów operacyjnych. Swoją zawodową aktywność rozpoczął w 2000 roku, zakładając firmę świadczącą usługi informatyczne dla przedsiębiorstw z branży logistycznej.

Jakub Ratajczak został powołany na dyrektora zarządzającego easyPack. Będzie sprawował nadzór nad realizacją projektu oraz koordynacją prac w działach: Ekspansji, Sprzedaży Międzynarodowej, Marketingu, a także Analiz i HR. Powstanie nowego stanowiska jest konsekwencją dynamicznego rozwoju oraz rosnącej ilości zadań związanych z projektem międzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost. Jakub Ratajczak z Grupą Integer.pl współpracuje od 2009 roku. W Grupie pełnił m.in. rolę dyrektora kontrolingu i analiz, doradcy zarządu oraz członka zarządu kilku kontrolowanych przez Grupę spółek. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a swoje doświadczenie zdobywał wcześniej m.in. jako kontroler finansowy polskiej spółki z Grupy Gefco, operatora logistycznego Grupy PSA oraz kierownik Wydziału Analiz w Telekomunikacji Polskiej.

1 strona z 2
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.