Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie Dachser

 

 

Od 1 lipca 2013 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w firmie Dachser, obejmie Burkhard Eling. Zastąpi on prof. Dietera Triuxusa, który do końca roku pozostanie członkiem zarządu spółki.

Burkhard Eling od czerwca 2012 roku pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w Dachser. Z wykształcenia jest inżynierem. Przed dołączeniem do Dachser był dyrektorem finansowym w HSG Zander International (obecnie Bilfinger Facility Management HSG), firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami oraz w Centennial Contractors Enterprises, amerykańskiej firmie z branży budowlanej. Obie spółki należą do Grupy Bilfinger.

- Moje obowiązki w Dachser będą związane z dalszym rozwojem systemów finansowych, z naciskiem na zarządzanie oparte na wartościach, którymi kieruje się firma w swoich działaniach. Struktura finansów musi odpowiadać nowym wymaganiom związanym
z rozwojem firmy – mówi Burkhard Eling, opisując zakres i cele swoich przyszłych obowiązków. Aby zmiana na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków przebiegła sprawnie i bezproblemowo, była zaplanowana jako długofalowy proces, podczas którego Burkhard Eling przygotowywał się do objęcia nowego stanowiska.

Prof. Dieter Triuxus, którego zastąpi Burkhard Eling, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków od 1 stycznia 2008 roku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych ekspertów finansowych firm rodzinnych w Niemczech. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przepisów o Rachunkowości dla Firm Rodzinnych (VMEBF) oraz wykładowcą controllingu na Uniwersytecie w Mannheim.

W 2012 roku Dachser, działający globalnie operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.