Dodaj ogłoszenie o pracy


Opolanka zwyciężczynią V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

 

 

Zuzanna Feliks, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu wygrała piątą edycję olimpiady logistycznej.  19 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której tegoroczna triumfatorka otrzymała cenne nagrody
i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do zwycięstwa pokonała ponad 7000 uczniów z całej Polski!

Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była wyjątkowa nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii olimpiady, zwycięstwo wywalczyła dziewczyna! Nagrodami za osiągnięcie najlepszego po trzech etapach wyniku są m.in.: zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki czy praktyki w firmach logistycznych.

Zuzanna Feliks, tegoroczna zwyciężczyni próbowała swoich sił w zeszłorocznej edycji olimpiady i dotarła etapu okręgowego. W tym roku, do pokonania było znacznie więcej uczniów, to jednak zmobilizowało Zuzannę, która nie tylko zakwalifikowała się do finału, ale zgromadziła najwięcej punktów. Drugie miejsce zdobył Michał Leśniewski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna. Różnica między pierwszym a drugim miejscem to tylko 0,5 punktu, co świadczy o wyrównanym, wysokim poziomie wiedzy tegorocznych laureatów. Trzecie miejsce zajął Rafał Hachaj, maturzysta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Co ciekawe, Michał i Rafał po raz pierwszy próbowali swoich sił w olimpiadzie.

Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego. Szkoła ta, wprowadziła do finału aż sześciu uczestników, których suma  punktów, potwierdziła ich świetne przygotowanie i zaangażowanie nauczycieli w kształcenie na najwyższym poziomie. W tym roku, wśród najlepszych szkół dominują placówki z południa i ze wschodu Polski. Oprócz uhonorowanej szkoły z Międzyrzeca Podlaskiego, bardzo dobre wyniki osiągnęły reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomicznych z Opola i Zespołu Szkół nr 3 z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszyscy finaliści olimpiady już dzisiaj mogą o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali ponad 7000 uczniów z 265 szkół z całej Polski. Każdy z nich zdobył uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. W zależności od zdobytego miejsca, finaliści będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok, do walki przystępuje coraz więcej uczniów, coraz więcej pracodawców interesuje się losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Finaliści olimpiady rozpoczynają swą logistyczną karierę od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie świetnie poradzą sobie na studiach, będą się rozwijać i pogłębiać swoją pasję podczas staży i praktyk, na które już dziś zapraszają ich największe firmy logistyczne.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się  w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną,  popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.

Dzięki sponsorom i fundatorom, olimpijczycy odebrali także cenne nagrody: płatne praktyki od firmy Kuehne+Nagel, zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowy kurs językowy od Centrum Efekty, program Cartall Truck od firmy Emapa oraz upominki od Portu lotniczego Poznań-Ławica.  Instytut Logistyki i Magazynowania wyposażył uczniów w książki o kodach kreskowych,
a najlepszą olimpijską szkołę w program komputerowy MonZa Edu.

Patronat medialny nad olimpiadą objął m.in.  portal Pracujwlogistyce.pl.

(źr. Pracujwlogistyce.pl)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.