Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT ma nowego szefa IT

Tomasz Kiepek objął stanowisko Kierownika Działu Informatyki firmy kurierskiej TNT Express Poland. Jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną firmy. Rozwiązania IT funkcjonują w 31 oddziałach firmy w Polsce. Na co dzień używa ich blisko 2 tys. pracowników i kurierów. Polski system jest elementem rozwiązania globalnego, funkcjonującego w 200 państwach.
Tomasz Kiepek ma doświadczenie w pracy na wszystkich szczeblach IT w firmach międzynarodowych. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego HCL – polskiego oddziału globalnej spółki technologicznej. Wcześniej zajmował stanowiska menedżerskie w działach IT takich firm, jak Chevron oraz Landis & Gyr (grupa Siemens). Związany był również z Pepsi-Cola General Bottles oraz Agorą. Najdłużej, 13 lat, pracował  w Chevronie (w tym dwa lata w centali firmy w Kalifornii). W dotychczasowej pracy odpowiadał za funkcjonowanie systemów informatycznych w ponad 20 krajach Europy, Azji i Afryki. Tomasz Kiepek (45 l.) jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Do jego zainteresowań należy programowanie mikrokontrolerów PIC (mikroprocesorów stosowanych m.in. w samochodach czy urządzeniach elektronicznych).
Infrastruktura IT TNT Express
Każdego roku TNT Express inwestuje 40 mln EUR w rozwój systemów, aplikacji i procesów informatycznych. Systemami IT administrują zespoły w 70 krajach – ich pracę koordynuje centrum IT w Atherstone (Wielka Brytania). Struktura informatyczna TNT Express, odzwierciedlająca sieć drogową i lotniczą firmy, umożliwia ciągłą wymianę danych pomiędzy filiami firmy.
Sercem systemu jest Global Link, zapewniający płynną realizację wszystkich operacji: od złożonego przez klienta zamówienia do dostarczenia przesyłki. Rozwiązanie, funkcjonujące w 200 państwach, umożliwia jednoczesną pracę tysięcy użytkowników. Global Link obejmuje infrastrukturę IT, systemy baz danych i aplikacji. To również skanowanie przesyłek, wprowadzanie i weryfikacja danych, ich archiwizacja. Global Link wspiera działy: marketingu, handlowy, operacyjny, obsługi klienta, finansowy i administracji, tworząc jedną z największych na świecie prywatnych sieci komputerowych. Jej częścią jest zintegrowany system umożliwiający zlokalizowanie dowolnej przesyłki w sieci TNT Express z każdego miejsca na świecie.
(źr. TNT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.