Dodaj ogłoszenie o pracy


Mariusz Nowak członkiem Rady Nadzorczej PEKAES

Zarząd Spółki PEKAES SA poinformował, że 9 października 2012 r., na Członka Rady Nadzorczej powołano Mariusza Nowaka, dyrektora finansowego KPI Polska Group i członka zarządu Magro Internationel – firm należących do Kulczyk Holding i Pon Holding.

 

Mariusz Nowak jest kolejnym specjalistą z dużym i międzynarodowym doświadczeniem, który uzupełnił skład Rady Nadzorczej największej polskiej spółki z branży TSL. We wrześniu Przewodniczącym Rady Nadzorczej PEKAES został Jarosław Sroka, menedżer rynku mediów, Członek Zarządu Kulczyk Holding, większościowego akcjonariusza spółki. Rada Nadzorcza PEKAES liczy tym samym siedmiu członków.

 


Mariusz Nowak - doświadczony manager, strateg, dyrektor finansowy i członek zarządów w międzynarodowych spółkach. Od 2010 r. był dyrektorem finansowym KPI Polska Group oraz członkiem zarządu i CEO w Magro International – firm należących do Kulczyk Holding i Pon Holding. Odpowiadał za działalność operacyjną i sprzedaż takich marek jak VW, Audi, Porshe czy Bentley.

 

Przez prawie 20 lat, od początku działalności firmy w Polsce, związany z Grupą Wavin, w której przeszedł pełną ścieżkę kariery.  Zaczynał jako specjalista IT w Wavin Metalplast-Buk w 1991 r., pracując potem jako kontroler finansowy, a następnie jako CFO w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, by ostatecznie odpowiadać  w latach 2007 – 2010 za biznes spółki Wavin Ekoplastik s.r.o. w Czechach i Słowacji jako Dyrektor Zarządzający. Posiada doświadczenie nie tylko w efektywnym zarządzaniu finansami spółek, ale także we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań IT czy transakcjach typu MBO. Mariusz Nowak jest absolwentem ekonomii oraz cybernetyki i informatyki na Uniwersytecie w Szczecinie. Posiada także tytuł MBA Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu. Włada językami: angielskim, czeskim i rosyjskim.

(źr. Pekaes SA)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.