Konto pracodawcy


Łukasz Kulanica dyrektorem ds. przemysłu w centrum dystrybucji Grodno SA

 

Spółka Grodno SA powołała na nowopowstałe stanowisko dyrektora ds. przemysłu - Łukasza Kulanicę. Będzie on odpowiedzialny za zwiększenie udziału artykułów dedykowanych branży przemysłowej w całym portfolio produktów dostarczanych przez Grodno. Łukasz Kulanica jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji (kierunek Automatyka i Robotyka) na Politechnice Warszawskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży, które zdobywał m.in. w Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Celem stworzenia nowego stanowiska jest rozwój usług i produktów przeznaczonych dla branży przemysłowej.

– Zdecydowaliśmy się na utworzenie tego stanowiska, aby zwiększyć konkurencyjność spółki na polskim rynku. Branża przemysłowa ma duży potencjał i zamierzamy to wykorzystać. Chcemy umocnić w ten sposób naszą pozycję jako dostawcy wyspecjalizowanego i dedykowanego konkretnym sektorom – tłumaczy Jarosław Jurczak, Wiceprezes Zarządu Grodno SA.

 

Rozszerzenie działalności

Firma coraz mocniej stawia na produkty wysokomarżowe przeznaczone dla przemysłu. Długoterminowa strategia spółki zakłada rozwój w segmencie automatyki i innych produktów skierowanych do odbiorców przemysłowych. Dzięki temu Grodno będzie mogło generować wyższe marże i sukcesywnie poprawiać rentowność. W roku obrotowym  2011/2012 spółka odnotowała prawie 40-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z rokiem 2010/2011. Osiągnęła  182,1 mln zł obrotów, przy 130,5 mln zł przed rokiem. Na poziomie EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) spółka zanotowała 10,9 mln zł zysku, wobec 7,6 mln zł w roku 2010/2011. Zysk netto zwiększył się z w tym czasie o ponad 10 proc. z 4,18 mln zł do 4,6 mln zł.

– Zgodnie z planem stawiamy na dynamiczny rozwój i szybkie umacnianie naszej pozycji na rynku. Efekty tej strategii widać w skokowym przyroście przychodów oraz wysokiej dynamice EBITDA. Warto zauważyć, że wciągu dwóch lat niemal podwoiliśmy wartość naszej sprzedaży – mówi Andrzej Jurczak, Prezes Grodna.

Ubiegły rok obrotowy stał dla Grodna pod znakiem debiutu na NewConnect i szeroko zakrojonych inwestycji. Spółka za środki pozyskane w ofercie prywatnej przejęła od firmy Ostel sześć placówek handlowych. Jednocześnie otworzyła siedem własnych hurtowni. Dzięki temu skala jej działalności wzrosła o ponad 50 proc. Spółka wdrożyła też w ubiegłym roku nowoczesny system informatyczny oraz poczyniła szereg inwestycji wspierających usprawnienie procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
– Obecny rok finansowy będzie dla nas okresem konsolidacji, pracy nad efektywnością i redukcją kosztów działalności – zapowiada Andrzej Jurczak.

Zgodnie z oficjalnymi prognozami finansowymi na rok 2012/2013 (trwający od 1 kwietnia br.) Grodno wypracuje 190 mln zł przychodów ze sprzedaży, 11,34 mln zł EBITDA oraz 4,6 mln zł zysku netto.
(źr. Grodno SA)

 

 

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility o recesji na rynku logistycznym
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Pekaes uruchomił nowy magazyn na Mazowszu
Nowy rekord Portu Gdańsk w przeładunkach
LPP zakończyło rozbudowę Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim
CPK zaprasza do konsultacji planów budowy nowych linii kolejowych i drogowych
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC