Dodaj ogłoszenie o pracy


Polak asesorem EFQM

Jako jeden z niewielu reprezentantów Polski, Arkadiusz Miłak, szef jakości i doskonalenia procesów Schenker Sp. z o.o., został asesorem Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością EFQM z siedzibą w Brukseli.

 

Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (European Foundation for Quality Management – EFQM) została założona w 1988 roku przez czternaście wiodących przedsiębiorstw europejskich (między innymi Bosch, Dessault, Electrolux, Fiat, Nestle, Volkswagen). Misją EFQM jest: stymulowanie i wspieranie działań służących osiągnięciu trwałej doskonałości. W celu realizacji tych założeń został opracowany Model Doskonałości, który dziś stosowany jest już przez ok. 30 000 europejskich przedsiębiorstw. Za pracę nad ciągłym doskonaleniem i stosowanie najlepszych sprawdzonych praktyk zarządzania, zgodnych z Modelem EFQM, Fundacja przyznaje nagrody i wyróżnienia, o które co roku aplikuje wiele firm z Europy i świata.

We wszelkich ocenach poziomu doskonalenia firm oraz w procesie rozpatrywania aplikacji o nagrodę lub wyróżnienie EFQM, fundację reprezentują asesorzy EFQM. Na początku bieżącego roku do ich grona dołączył Arkadiusz Miłak z Schenker Sp. z o.o.

 

- Wybór na asesora EFQM to duże wyróżnienie. Zarówno udział w wizytach oceniających organizacje aplikujące o wyróżnienie EFQM, jak i sam kontakt z innymi asesorami, to unikalna okazja do poznania najlepszych praktyk stosowanych przez wiodące organizacje w Europie – mówi Arkadiusz Miłak. - Zdobyte kompetencje będą impulsem do rozwoju osobistego oraz dodatkowych działań doskonalących w DB Schenker. Chętnie też będę się dzielił tą wiedzą z innymi, zwłaszcza że wśród kilkuset asesorów EFQM jest tylko kilku z Polski – dodaje Arkadiusz Miłak.

 

Czym wyróżnia się asesor EFQM?
Ważne są zarówno kompetencje z obszarów biznesowych i analitycznych, jak i umiejętności komunikacyjno-interpersonalne. Każdy asesor powinien wykazywać się siedmioma kompetencjami, wśród których jest między innymi dobra znajomość struktury i założeń modelu EFQM, umiejętność przełożenia ich na sytuację konkretnej organizacji, zdolność do wnikliwej analizy informacji, a zarazem umiejętność syntezy i wyciągania trafnych wniosków.

Arkadiusz Miłak pracuje w DB Schenker Logistics od 1999 roku, w tym od siedmiu lat w zespole jakości. Jako Szef Jakości i Doskonalenia Procesów, przyczynia się do ciągłego doskonalenia organizacji, inicjuje i wdraża zmiany mające na celu poprawę jakości i efektywności procesów, pełni nadzór nad Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Środowiskiem, odpowiada za proces zarządzania innowacyjnością, a także koordynuje działania związane z realizacją Modelu EFQM. Model jest wdrażany w DB Schenker Logistics od czterech lat, a w 2011 roku firma otrzymała wyróżnienie EFQM „Uznanie za Doskonalenie” na poziomie 5 gwiazdek.

(źr. Schenker Sp. z o.o)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.