Dodaj ogłoszenie o pracy


Akceptacja boxów EETS od DKV już w systemie e-Toll

Od teraz można poprzez DKV dokonać rejestracji boxów EETS dla rozliczeń w systemie e-Toll. Uiszczanie opłat przy pomocy urządzeń DKV Box Europe będzie możliwe, według planu, już we wrześniu.

DKV Mobility, jeden z wiodących dostawców usług mobilnych dla transportu w Europie, zapowiada uruchomienie już wkrótce pełnych możliwości rozliczania opłat e-Toll: bezgotówkowo, bezkolizyjnie, przy pomocy urządzenia pokładowego lub karty paliwowej.

Na razie do rejestracji zostali zaproszeni przewoźnicy międzynarodowi, ponieważ pierwsza możliwość rozliczeń opłat e-Toll przez DKV pojawia się dla urządzeń EETS. Urządzenia te akceptowane są na trasach całej Europy i pozwalają na rozliczanie jednym boxem myta w wielu krajach, tak by przewoźnik otrzymywał z tego tytułu jedną fakturę. Z przyczyn technicznych na obecną chwilę liczba boxów EETS na rynku jest ograniczona. Ważne, aby po instalacji w pojeździe urządzenia DKV Box Europe (oraz aktywacji usługi rozliczania polskich dróg) usunąć z kabiny dotychczasowy viaBox, ponieważ systemy viaToll oraz e-Toll nie są kompatybilne. Dla bezpieczeństwa, rekomendujemy korzystanie z boxów viaToll do końca września.

Oficjalnie opłaty e-Toll będą obowiązywać o 1 października br. Wszystkie zainteresowane firmy mogą już teraz rejestrować swoją chęć rozliczeń przez DKV pod tym linkiem (publiczny link ze strony DKV Mobility / Opłaty drogowe). Operator zapowiada, że nie spocznie w swoich staraniach o wypracowanie wraz z e-Toll rozwiązania, które satysfakcjonować będzie każdego użytkownika dróg w Polsce. Obecnie za pośrednictwem DKV można rozliczać opłaty drogowe w ponad 30 krajach Europy.

(źr. DKV Euro Service)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.