Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV LIVE – połączenie karty paliwowej z systemem telematycznym

DKV Euroservice uruchomił pionierską platformę - DKV LIVE, która łączy kartę paliwową z funkcjami systemu telematycznego. Telematykę dostarcza Styletronic – firma przejęta rok temu przez DKV.

System DKV LIVE integruje miliardy danych, gromadzonych w czasie rzeczywistym, by udostępniać je przewoźnikom w postaci intuicyjnych usług. Na początek uruchomione zostały funkcje: Track&Trace oraz szacowany czas przejazdu ETA. Śledzenie lokalizacji pojazdu jest możliwe z dokładnością do 10 sekund, co niebagatelnie wpływa na usprawnienie logistyki. Zapewnia przejrzystość w całym łańcuchu dostaw – z uwzględnieniem indywidualnego czasu pracy i odpoczynku kierowcy.

DKV LIVE oferuje również planowanie tras w oparciu o wysokiej jakości mapy Here. Przy planowaniu system uwzględnia aktualny poziom zatankowania ciężarówki oraz bieżące informacje o cenach na wszystkich stacjach w sieci. Stacje można segregować – podobnie jak dotąd w usługach DKV - według kosztu paliwa albo odległości.

Nowością oferowaną na rynku europejskim tylko przez DKV LIVE jest alert bezpieczeństwa, jeśli operator odnotuje chęć płatności kartą paliwową poza lokalizacją pojazdu. Dzięki weryfikacji danych z chmurą w czasie rzeczywistym, taka transakcja jest blokowana, co skutecznie chroni przed nadużyciami.

Dlaczego takie funkcjonalności a nie inne? Odpowiedzi udzieliły ogólnoeuropejskie ankiety wśród przewoźników, na podstawie których wybrano najpotrzebniejsze usługi telematyczne. Następnie, eksperci DKV i Styletronic stworzyli rozwiązanie „pudełkowe”, które z czasem będzie rozbudowywane o kolejne funkcje. Taki uproszczony serwis jest znacznie tańszy niż pełnowymiarowe systemy telematyczne, a także łatwiejszy w instalacji.

Z jakich elementów składa się platforma?
W ujęciu technicznym DKV LIVE to system chmurowy, sprzężony z modułem telematycznym mocowanym w pojeździe. Moduł podłącza się przez złącze FMS lub CAN Click. Przesyłane w czasie rzeczywistym dane są dostępne dla menedżerów floty z poziomu mobilnej aplikacji, do której mają swobodny dostęp za pośrednictwem komputera czy telefonu. W ujęciu szerokim DKV LIVE stanowi technologiczny silnik usług big data, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, by przekładać miliardy danych na konkretne, łatwo przyswajalne narzędzia.

- Tworzymy rozwiązania cyfrowe – będące standardem w segmencie B2C - teraz także dla segmentu B2B, dla firm logistycznych, transportowych i ich klientów - mówi Marco van Kalleveen, dyrektor generalny DKV Mobility.

W tym roku planowane są kolejne etapy rozwoju platformy, która stanowić będzie kompleksowe rozwiązanie do inteligentnego zarządzania flotą. Już teraz możliwa jest integracja z tachografem cyfrowym, a wkrótce m.in. połączenie z giełdami ładunków. Dzięki systemowi „wszystko w jednym” małe i średnie firmy dostały szansę skorzystania z benefitów cyfrowej rewolucji, które dotychczas były zarezerwowane tylko dla największych graczy w sektorze TSL. Warto z niej skorzystać, szczególnie że DKV oferuje teraz swoim klientom możliwość bezpłatnego przetestowania platformy LIVE przez okres trzech miesięcy.

(źr. DKV Euro Service)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.