Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV LIVE – połączenie karty paliwowej z systemem telematycznym

DKV Euroservice uruchomił pionierską platformę - DKV LIVE, która łączy kartę paliwową z funkcjami systemu telematycznego. Telematykę dostarcza Styletronic – firma przejęta rok temu przez DKV.

System DKV LIVE integruje miliardy danych, gromadzonych w czasie rzeczywistym, by udostępniać je przewoźnikom w postaci intuicyjnych usług. Na początek uruchomione zostały funkcje: Track&Trace oraz szacowany czas przejazdu ETA. Śledzenie lokalizacji pojazdu jest możliwe z dokładnością do 10 sekund, co niebagatelnie wpływa na usprawnienie logistyki. Zapewnia przejrzystość w całym łańcuchu dostaw – z uwzględnieniem indywidualnego czasu pracy i odpoczynku kierowcy.

DKV LIVE oferuje również planowanie tras w oparciu o wysokiej jakości mapy Here. Przy planowaniu system uwzględnia aktualny poziom zatankowania ciężarówki oraz bieżące informacje o cenach na wszystkich stacjach w sieci. Stacje można segregować – podobnie jak dotąd w usługach DKV - według kosztu paliwa albo odległości.

Nowością oferowaną na rynku europejskim tylko przez DKV LIVE jest alert bezpieczeństwa, jeśli operator odnotuje chęć płatności kartą paliwową poza lokalizacją pojazdu. Dzięki weryfikacji danych z chmurą w czasie rzeczywistym, taka transakcja jest blokowana, co skutecznie chroni przed nadużyciami.

Dlaczego takie funkcjonalności a nie inne? Odpowiedzi udzieliły ogólnoeuropejskie ankiety wśród przewoźników, na podstawie których wybrano najpotrzebniejsze usługi telematyczne. Następnie, eksperci DKV i Styletronic stworzyli rozwiązanie „pudełkowe”, które z czasem będzie rozbudowywane o kolejne funkcje. Taki uproszczony serwis jest znacznie tańszy niż pełnowymiarowe systemy telematyczne, a także łatwiejszy w instalacji.

Z jakich elementów składa się platforma?
W ujęciu technicznym DKV LIVE to system chmurowy, sprzężony z modułem telematycznym mocowanym w pojeździe. Moduł podłącza się przez złącze FMS lub CAN Click. Przesyłane w czasie rzeczywistym dane są dostępne dla menedżerów floty z poziomu mobilnej aplikacji, do której mają swobodny dostęp za pośrednictwem komputera czy telefonu. W ujęciu szerokim DKV LIVE stanowi technologiczny silnik usług big data, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, by przekładać miliardy danych na konkretne, łatwo przyswajalne narzędzia.

- Tworzymy rozwiązania cyfrowe – będące standardem w segmencie B2C - teraz także dla segmentu B2B, dla firm logistycznych, transportowych i ich klientów - mówi Marco van Kalleveen, dyrektor generalny DKV Mobility.

W tym roku planowane są kolejne etapy rozwoju platformy, która stanowić będzie kompleksowe rozwiązanie do inteligentnego zarządzania flotą. Już teraz możliwa jest integracja z tachografem cyfrowym, a wkrótce m.in. połączenie z giełdami ładunków. Dzięki systemowi „wszystko w jednym” małe i średnie firmy dostały szansę skorzystania z benefitów cyfrowej rewolucji, które dotychczas były zarezerwowane tylko dla największych graczy w sektorze TSL. Warto z niej skorzystać, szczególnie że DKV oferuje teraz swoim klientom możliwość bezpłatnego przetestowania platformy LIVE przez okres trzech miesięcy.

(źr. DKV Euro Service)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.