Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV rozszerza sieć stacji w Rosji, Danii i Czechach

DKV inwestuje w rozszerzenie swojej sieci stacji paliw poza granicami UE. W ostatnich dniach do sieci dołączyło ponad 2100 stacji Lukoil, w efekcie czego łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Rosji wynosi dziś 6400 punktów. Unijna oferta DKV powiększyła się natomiast o 160 punków w Danii oraz 200 w Czechach.

Ekspansja DKV na obszar Rosji to naturalna konsekwencja rozszerzania działalności operatora na obszar Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. W wyniku rozszerzenia współpracy liczba stacji DKV w Rosji jest dziś trzy razy większa niż jeszcze rok temu. Firmy poruszające się na terenie Unii Europejskiej także mogą liczyć na większą wygodę. W Czechach DKV podpisało właśnie umowę z koncernem naftowym Benzina, zapewniając swoim klientom dostęp do wszystkich 200 stacji tego operatora. Oprócz paliw konwencjonalnych na stacjach Benzina dostępne są również paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG, które można rozliczać bezgotówkowo za pomocą DKV Card. Oferta skierowana jest więc nie tylko do profesjonalnych przewoźników, ale także do firm dysponujących samochodami osobowymi. W efekcie nowej umowy, łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Czechach wynosi dziś 1350 punktów.

Na północy Europy możemy za to liczyć na większą elastyczność tankowań w Danii. Posiadacze DKV Card mogą tam płacić kartą na kolejnych 160 stacjach benzynowych marki Go'on. To punkty samoobsługowe, dostępne przez całą dobę. Ekspansja w Danii zwiększyła liczbę stacji DKV w tym państwie do ponad 1330 lokalizacji, co odpowiada pokryciu około 60 procent całej krajowej sieci stacji.

W ciągu ostatniego półrocza, w efekcie rozbudowy sieci, łączna liczba stacji DKV wzrosła do 64 000 punktów na czterech kontynentach, w 45 krajach. Każdego roku operator dołącza do niej około 5000 stacji benzynowych, ze szczególnym naciskiem na punkty oferujące dodatkowo paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG.

(źr. DKV Euro Service)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.