Dodaj ogłoszenie o pracy


Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay

DKV Euro Service jest pierwszym operatorem kart paliwowych, który od 1 października 2019 r. pozwala na rozliczanie przejazdów ciężarówkami po płatnych drogach w Serbii metodą post-pay. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z dróg szybkiego ruchu bez przerywania jazdy.

Przypomnijmy, że w Serbii opłatom podlega część autostrad o łącznej długości 645 km, na których znajduje się 47 bramek do pobierania myta. Zarządza nimi przedsiębiorstwo publiczne „Drogi Serbii”. Pod względem logistycznym Serbia jest ważnym krajem tranzytowym. Przewoźnicy międzynarodowi przejeżdżają przez państwa bałkańskie, jadąc np. z Turcji, Grecji, Bułgarii, Rumunii lub Węgier do Europy Środkowej i Północnej lub z Rosji do Europy Południowej. Do tej pory w Serbii kierowcy musieli płacić za przejazd przed rozpoczęciem jazdy. Teraz opłaty drogowe w tym kraju rozliczane są poprzez DKV na podstawie późniejszej faktury. Do naliczania opłat służy urządzenie pokładowe o nazwie TAG.  

Jak nabyć urządzenie TAG
Kierowca może nabyć box do poboru opłat drogowych, z możliwością płatności metodą post-pay, zaraz po przekroczeniu przejścia granicznego. Wystarczy, że okaże w punkcie „Drogi Serbii” dowód rejestracyjny oraz kartę DKV. Następnie otrzymuje box, który jest konfigurowany na miejscu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Od tego momentu wszystkie transakcje opłat drogowych w Serbii są przetwarzane przez urządzenie pokładowe i fakturowane raz w miesiącu przez DKV.
Urządzenia TAG służą do naliczania opłat zarówno od pojazdów ciężarowych, jak i osobowych. Boxy skonfigurowane dla osobówek można przenosić pomiędzy samochodami, niezależnie od własności lub tablic rejestracyjnych. W pojazdach innych kategorii, w tym w ciężarówkach i autobusach, urządzenie TAG jest na stale związane z jednym pojazdem.  
Rozliczysz także paliwo
Za pomocą karty DKV można także rozliczać w Serbii zakupy paliwa w ramach sieci kilkudziesięciu stacji marek EKO i PETROL, a także korzystać z oferty serwisów i usług dla pojazdów dostępnych na tych stacjach.

Więcej informacji na stronie „Dróg Serbii”: http://www.putevi-srbije.rs/index.php/en/ oraz poprzez DKV: https://www.dkv-euroservice.com/gb/services/toll/toll-services-by-country/more-countries/serbia/ 

źr. DKV

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.