Dodaj ogłoszenie o pracy


Niemcy kolejnym krajem w sieci poboru opłat drogowych UTA

UTA włączyła Niemcy jako kolejny kraj europejski do interoperacyjnego systemu opłat drogowych UTA One®. Poza Niemcami urządzenie działa w sieci opłat drogowych w Belgii, w tym Liefkenshoektunnel, we Francji, Włoszech, w Austrii, Polsce (A4), Portugalii i Hiszpanii.

- Nasze urządzenie pokładowe aktualnie rejestruje myto w dziewięciu systemach opłat drogowych w ośmiu krajach europejskich - mówi Volker Huber, CEO w UTA. - W ten sposób zrobiliśmy kolejny ważny krok ku realizacji zadeklarowanego przez nas celu, którym jest wprowadzenie jednego rozwiązania do opłat drogowych w całej Europie.

Zakres działania UTA One® będzie sukcesywnie rozszerzany na kolejne kraje: Czechy, Węgry, Słowenię, Polskę oraz autostrady, mosty i połączenia promowe w Skandynawii. Integracja nastąpi natychmiast, gdy systemy opłat w tych krajach zostaną otwarte dla europejskiej usługi elektronicznej opłaty drogowej (EETS). Firmy spedycyjne i przedsiębiorstwa transportowe mogą regulować europejskie opłaty drogowe na podstawie jednej tylko faktury. Dodatkowo UTA jako pierwszy dostawca EETS zapewnia system raportowania pojedynczych przejazdów, który zawiera szczegółową analizę płatnych odcinków przebytych przez każdy pojazd oraz może służyć jako podstawa do rozliczeń ze zleceniodawcami.

(źr. UTA)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.