Dodaj ogłoszenie o pracy


Niemcy kolejnym krajem w sieci poboru opłat drogowych UTA

UTA włączyła Niemcy jako kolejny kraj europejski do interoperacyjnego systemu opłat drogowych UTA One®. Poza Niemcami urządzenie działa w sieci opłat drogowych w Belgii, w tym Liefkenshoektunnel, we Francji, Włoszech, w Austrii, Polsce (A4), Portugalii i Hiszpanii.

- Nasze urządzenie pokładowe aktualnie rejestruje myto w dziewięciu systemach opłat drogowych w ośmiu krajach europejskich - mówi Volker Huber, CEO w UTA. - W ten sposób zrobiliśmy kolejny ważny krok ku realizacji zadeklarowanego przez nas celu, którym jest wprowadzenie jednego rozwiązania do opłat drogowych w całej Europie.

Zakres działania UTA One® będzie sukcesywnie rozszerzany na kolejne kraje: Czechy, Węgry, Słowenię, Polskę oraz autostrady, mosty i połączenia promowe w Skandynawii. Integracja nastąpi natychmiast, gdy systemy opłat w tych krajach zostaną otwarte dla europejskiej usługi elektronicznej opłaty drogowej (EETS). Firmy spedycyjne i przedsiębiorstwa transportowe mogą regulować europejskie opłaty drogowe na podstawie jednej tylko faktury. Dodatkowo UTA jako pierwszy dostawca EETS zapewnia system raportowania pojedynczych przejazdów, który zawiera szczegółową analizę płatnych odcinków przebytych przez każdy pojazd oraz może służyć jako podstawa do rozliczeń ze zleceniodawcami.

(źr. UTA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.