Dodaj ogłoszenie o pracy


Uwaga! w Słowenii wchodzi nowy system opłat drogowych

1 kwietnia 2018 r. Słowenia przechodzi z bramkowego systemu poboru opłat drogowych na system elektroniczny o nazwie DarsGo, który będzie obowiązkowy dla wszystkich pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Karty DARS oraz budki poboru ABC przestaną obowiązywać.

Co się zmieni, jak przewoźnicy powinni przygotować się na zmiany. Istniejący system obowiązywał przez lata. Na skutek gwałtownego nasilenia ruchu na drogach, podróżujący tłoczą się w punktach poboru opłat w coraz dłuższych kolejkach. Z tego właśnie powodu Słowenia zdecydowała się na rezygnację z dotychczas stosowanego rozwiązania na rzecz elektronicznego systemu DarsGo. System ten obsługuje wszystkie autostrady, łącznie z tunelem Karawanken. - Karty DARS oraz budki poboru opłat ABC przestaną być wykorzystywane od 1 kwietnia 2018 r. Niewykorzystane środki zostaną zwrócone użytkownikom starego systemu. Już teraz możliwa jest rejestracja w nowym systemie – mówi Mateja Kranjc, przedstawiciel operatora systemu poboru opłat drogowych DARS

DKV w słoweńskim systemie poboru opłat
DKV oferuje rozliczanie w nowym systemie w wygodnym trybie post-paid bądź pre-paid. Pomaga przewoźnikom załatwiać wszystkie formalności, a następnie oferujemy zbiorcze rozliczanie i łatwe kontrolowanie opłat drogowych. Dzięki temu, zamiast brnąć w formalności, firmy mogą skoncentrować się na tym, co dla nich najważniejsze - na dostarczaniu towaru w jak najkrótszym czasie. Aby to zapewnić, DKV opracowało efektywny system rejestracji. Klientom, którzy jeździli bądź jeżdżą na Słowenię, proponuje się automatyczne dołączenie do nowego systemu opłat. Pozwoli to zminimalizować wysiłek związany ze zmianą rozliczeń na DarsGo. DKV Wysyła indywidualny link, w którym klient weryfikuje numery rejestracyjne i zamawia potrzebne urządzenia. Firmy dopiero planujące ekspansję w tym kierunku, mogą również zgłosić się do DKV.
Urządzenia do poboru opłat na terenie Unii Europejskiej będą dostarczane bezpłatnie kurierem. Można również zamówić urządzenie z odbiorem we wskazanym punkcie DARS w Słowenii. W przypadku pozostałych krajów, będą one dostępne w wybranych placówkach DARS.
-  Umożliwiamy naszym klientom nie tylko dokonywanie opłat na terenie Słowenii, lecz także pełen zakres usług DKV, a w tym: rozliczanie opłat drogowych w 30 krajach Europy, dostępność paliwa na ponad 46 000 stacji benzynowych, zwrot podatku VAT i akcyzy, serwis pojazdów. Klienci otrzymują od nas tylko jedną fakturę, na której w przejrzysty sposób ujęte są wszystkie poniesione koszty – podsumowuje Michał Bałakier, dyrektor generalnego DKV Euro Service Polska, partnera DARS.

(źr. DKV Euroservice Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.