Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe urządzenie do rozliczania myta we Włoszech

Już na jesieni planowane jest wprowadzenie we Włoszech nowego urządzenia do rozliczania opłat drogowych – DKV Box Italia. Dla przewoźników oznacza to spore oszczędności oraz alternatywę do aktualnego systemu opartego na urządzeniu Telepass i karcie VIA.

Po raz pierwszy użytkownicy włoskich autostrad będą mogli wybrać niezależnego dostawcę zapewniającego rozliczanie myta we Włoszech. Wystarczy jedno urządzenie w postaci DKV Box  Italia, które zapewni płynne uiszczanie opłat – znika wymóg posiadania kart VIA czy też urządzeń Telepass. To, poza wygodą, wiąże się również z oszczędnościami – przewoźnikom odpadną koszty z tytułu posiadania karty VIA (około 15 euro rocznie) oraz dzierżawy urządzenia Telepass (około 13 euro rocznie). Wystarczy opłata niewielkiej kaucji za jedno urządzenie. Urządzenie oparte jest na nowoczesnej technologii, która automatycznie wykrywa pojazdy i ustanawia należność na wszystkich autostradach płatnych we Włoszech. Firma zapewni łatwe zarejestrowanie nowego boxa poprzez internetowy panel klienta. Już dziś z tego miejsca możliwe jest zarządzanie kosztami opłat drogowych ze wszystkich krajów Europy.
Operator DKV przechodzi aktualnie proces certyfikacji jako instytucja produkująca swoje własne urządzenia pokładowe. Dzięki oficjalnej zgodzie udzielonej przez zrzeszenie włoskich operatorów autostrad (AISCAT) ruszyły właśnie testy urządzenia i negocjacje kontraktowe z 25 zarządcami włoskich autostrad.

(źr. DKV)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.