Dodaj ogłoszenie o pracy


Z DKV rozliczysz opłaty drogowe w Chorwacji

Wraz z wprowadzeniem w Chorwacji wiosną 2017 r. pełnej palety usług DKV, kierowcy mogą opłacać wszystkie należności bezgotówkowo, za pośrednictwem jednej kart paliwowej.  Użytkownicy kart DKV mogą w Chorwacji tankować w ramach sieci 269 stacji. Należą do nich takie marki stacji, jak INA, Petrol oraz Tifon.

Nowością jest rozliczanie przez DKV opłat za autostrady obsługiwane przez chorwackich operatorów HAC oraz ARZ. Stanowią one blisko 90 proc. całej płatnej sieci dróg w Chorwacji.  Obowiązkiem opłat drogowych w Chorwacji objęte są pojazdy wszystkich kategorii, przy czym we współpracy z DKV można rozliczać myto od pojazdów powyżej 3,5 tony oraz autobusów (kategoria III oraz IV). Za pośrednictwem DKV można zamówić urządzenie pokładowe do rozliczania opłat w systemie post-paid, a następnie - po zamontowaniu go w pojeździe - korzystać ze specjalnych pasów szybkiego przejazdu ENC przy punktach poboru opłat.
W rozliczeniach post-paid, operator kart przenosi na klientów rabat operatora, sięgający nawet 35 proc. Zaletą systemu post-paid jest brak konieczności wcześniejszego doładowywania urządzeń pokładowych. Opłaty za myto w Chorwacji są wyraźnie wyszczególnione w fakturze. Nie ma potrzeby gromadzenia przez kierowcę kwitów za poszczególne przejazdy.
Ważną usługą obniżającą łączne koszty tranzytu przez Chorwację, jest zwrot zagranicznego podatku VAT za paliwo i opłaty drogowe. Klient musi jedynie dostarczyć pełnomocnictwo DKV na uruchomienie tej usługi. Następnie operator przedkłada zweryfikowane faktury w chorwackim urzędzie skarbowym. Wysokość odzyskanego podatku jest odliczana od kolejnej faktury.

(źr. DKV)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.