Dodaj ogłoszenie o pracy


Europejski system myta (EETS) - razem T-Systems, Daimler i DKV

T-Systems, Daimler oraz DKV Euro Service nawiązały współpracę joint venture na rzecz uruchomienia systemu opłat drogowych EETS w całej Europie. Celem jest stworzenie jednolitej usługi rozliczania myta końcowemu klientowi. Podejmowane działania będą podlegały weryfikacji przez instytucje państwowe, stojące na straży konkurencyjności.


- Od strony technicznej kluczowym elementem całej usługi będzie dedykowane, jednolite urządzenie pokładowe instalowane w pojazdach ciężarowych. Wprowadzenie urządzeń na rynek planowane jest na rok 2018 i w pierwszej kolejności nastąpić ma w: Polsce, Niemczech, Belgi, Francji oraz Austrii. Następnie do systemu włączone mają być kolejne kraje, a wśród nich: Włochy, Portugalia, Hiszpania oraz Węgry.
Oferowane usługi obejmą zarówno aktualne, jak i przyszłe płatne odcinki dróg, a także wybrane tunele i mosty – wszystko przy użyciu jednego urządzenia zainstalowanego w pojeździe.

(źr. DKV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.