Dodaj ogłoszenie o pracy


Toll Collect - klikasz i załatwione

Niemcy i Austria wprowadzają ułatwienia w rozliczaniu opłat drogowych – przenosząc kolejne funkcje w strefę online. W ślad za tym, nowinki dla systemu Toll Collect oferuje DKV Euro Service: elastyczne terminy fakturowania, możliwość wyboru waluty rozliczeń oraz kalkulator do obliczania kosztów myta.
Systemy opłat drogowych, obowiązujących pojazdy ciężarowe w Niemczech (Toll Collect) i Austrii (GO), są ze sobą powiązane. Przewoźnicy mogą rozliczać w nich opłaty odrębnie lub zarejestrować się do usługi Toll2GO, która za pośrednictwem jednego urządzenia pokładowego Toll Collect powala naliczać opłaty w obu tych krajach. Najprostszą metodą rozliczania opłat w Niemczech i Austrii jest skorzystanie z pośrednictwa operatora kart paliwowych, np. DKV, ponieważ oznacza to konsolidację i kontrolę rozliczeń oraz długie terminy płatności.

Nowością jest oferowany przez DKV pakiet usług dla Toll Collect o nazwie „Flexibel Maut” – po polsku „elastyczne myto”. Objęci nim klienci nie płacą żadnej prowizji od rozliczania opłat w systemie Toll Collect za pośrednictwem DKV. Przy płatności faktur mogą wybrać walutę – euro lub złotówki, dzięki czemu unikają ryzyka kursowego. Mają też dostęp do usług: eReporting oraz kalkulator myta.
Powyższe udogodnienia obejmują wszystkich klientów DKV zarejestrowanych w systemie Toll Collect, rozliczających opłaty zarówno poprzez urządzenie pokładowe, jak i manualnie – kartą paliwową. Terminy płatności DKV wynoszą 21 dni od dnia otrzymania faktury, a więc pozwalają na elastyczne zaplanowanie wydatków.
Firmy podróżujące przez Austrię i Niemcy, mogą przed wyruszeniem w trasę obliczyć aktualną, łączną wysokość opłat drogowych. Służy do tego internetowy kalkulator myta DKV, który stanowi część serwisu do planowania tras i tankowań o nazwie DKV Maps. Wyliczone dane są bardzo dokładne, ponieważ uwzględniają wszystkie parametry pojazdu, jak liczba osi, masa czy klasa Euro pojazdu.
Ułatwieniem dla spedytorów jest możliwość analizy danych dotyczących opłat drogowych poprzez serwis internetowy DKV eReporting. Gromadzi on informacje o wszystkich odcinkach opłat drogowych w Europie. Zapewnia bieżący podgląd transakcji, a także umożliwia sporządzanie dowolnych raportów dotyczących myta przy pomocy kilku kliknięć. Pozwala też wprowadzić swoje preferencje dla danego typu opłat – a gdy kierowca postępuje wbrew wpisanym wytycznym, system informuje przewoźnika o tym fakcie.
Toll Collect online – szybsza rejestracja
W Niemczech opłatom drogowym podlegają pojazdy powyżej 12 ton. Kierowca może dokonać płatności w sposób manualny lub automatyczny - poprzez urządzenie pokładowe Toll Collect. Po ostatnich zmianach w systemie Toll Collect zamówienie urządzenia pokładowego jest bardzo proste. Przewoźnik musi jedynie wypełnić i wysłać online specjalny formularz, znajdujący się na stronie operatora. Na tej podstawie otrzymuje numer użytkownika i z nim udaje się do autoryzowanego warsztatu w celu zamontowania urządzenia. Cała operacja trwa maksymalnie 24h.
W przypadku chęci fakturowania opłat poprzez DKV wystarczy wypełnić dodatkowo formularz zamieszczony na stronie TollCollect o nazwie „Karta paliwowa”, a następnie dostarczyć go do Toll Collect lub do DKV. Faktury Toll Collect wystawiane są raz w miesiącu.
za info DKV

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.