Dodaj ogłoszenie o pracy


Zyski od pierwszego kilometra – czyli odbiór ciężarówki ze specjalistą ds. przekazania pojazdu

Renault Trucks jest jedynym we Francji producentem, oferującym spersonalizowany proces przekazania pojazdu. W całym kraju firma posiada 160 specjalistów ds. przekazania pojazdu” – VDS (Vehicle Delivery Specialists). Odgrywają oni kluczową rolę zapewniając, że odbierane przez nich pojazdy zaczynają przynosić zyski od samego początku użytkowania.

Członkowie zespołu VDS Renault Trucks przechodzą regularne szkolenia: każdy z nich przynajmniej raz w roku uczestniczy w dwudniowym kursie, który ma na celu zaktualizowanie wiedzy na temat najnowszych elementów wyposażenia pojazdu, a także praktycznych umiejętności w zakresie ekonomicznej jazdy. Program ten może obejmować moduł szkoleniowy Optifuel Academy, po zaliczeniu którego specjaliści VDS nabywają uprawnienia do prowadzenia dwugodzinnych zajęć z ekonomicznej jazdy, w ramach procesu przekazania pojazdu. Aktualnie uprawnienia Optifuel Academy posiada około 50 członków zespołu VDS.  W ramach przygotowań specjalistów VDS do pracy z nową gamą Renault Trucks zorganizowano specjalne 2,5-dniowe szkolenie.

– VDS pełni kluczową rolę w przygotowaniu klientów do czerpania maksymalnych korzyści ze swoich pojazdów, zwłaszcza tych należących do nowej gamy. Nasi specjaliści muszą być gruntownie zaznajomieni z nowymi technologiami dostępnymi w naszych pojazdach, by móc nauczyć przyszłych kierowców perfekcyjnego korzystania ze swoich narzędzi pracy  - mówi szef programu Loïc Arnal, instruktor jazdy i obsługi technicznej w Renault Trucks France Training: Cel jest jasny: po zakończeniu procedury przekazania klienci muszą umieć do maksimum wykorzystywać możliwości swoich pojazdów ciężarowych i ich wyposażenia w celu oszczędzania paliwa, by pojazdy były dla nich źródłem zysków już od pierwszego kilometra.

Aby to osiągnąć, specjaliści VDS szczegółowo i bez pośpiechu prezentują pojazd, wyjaśniając i demonstrując działanie poszczególnych podzespołów i funkcji. Wszystko odbywa się w ramach etapowej, jednolitej w całej Francji procedury. Po jej zakończeniu, , bazując na informacjach uzyskanych od klienta, specjalista VDS opracowuje indywidualny harmonogram obsługi serwisowej pojazdu. Jako ogniwo pośrednie, realizujące funkcję częściowo handlową i częściowo posprzedażną, specjalista ds. dostawy pojazdu wydatnie przyczynia się do realizacji nadrzędnego celu firmy, jakim jest najwyższa jakość obsługi klienta. Renault Trucks bezustannie szkoli nowych kandydatów na członków zespołów VDS. Wdrożona początkowo we Francji, idea VDS jest obecnie rozwijana również we Włoszech i stopniowo rozszerzana na inne kraje Europy.

(źr. za inf. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.