Dodaj ogłoszenie o pracy


W przyszłym roku wzrosną ceny frachtu lotniczego

Międzynarodowa organizacja transportu lotniczego IATA (International Air Transport Association)- prognozuje, że przewozy cargo wzrosną w roku 2018 o 4,5 proc. w stosunku do roku 2017.

IATA prognozuje, że w roku 2018 r. średnie ceny frachtu lotniczego wzrosną o 4 proc., czyli nieco mniej niż w roku 2017 w którym odnotowano wzrost na poziomie 5 proc. Najsilniejszy wpływ na wzrosty będzie miało dalsze ożywienie międzynarodowej wymiany handlowej, a przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego.

Statystyki IATA dotyczące globalnych rynków frachtu lotniczego wyraźnie pokazują, że popyt na fracht lotniczy, mierzony w tonokilometrowych wzrósł o 5,9 proc. w październiku 2017 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zaś średnia roczna stopa wzrostu liczona dla ostatniej dekady utrzymywała się na poziomie 3,2 proc. Zdolność przewozowa linii lotniczych mierzona w tonokilometrach wzrosła w październiku 2017 o 3,7 proc. rok do roku. Był to piętnasty miesiąc z rzędu, w którym wzrost popytu przewyższył wzrost zdolności przewozowej, co pozytywne odbije się na rentowności i wynikach finansowych linii lotniczych.

(red/źr. IATA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.