Dodaj ogłoszenie o pracy


W przyszłym roku wzrosną ceny frachtu lotniczego

Międzynarodowa organizacja transportu lotniczego IATA (International Air Transport Association)- prognozuje, że przewozy cargo wzrosną w roku 2018 o 4,5 proc. w stosunku do roku 2017.

IATA prognozuje, że w roku 2018 r. średnie ceny frachtu lotniczego wzrosną o 4 proc., czyli nieco mniej niż w roku 2017 w którym odnotowano wzrost na poziomie 5 proc. Najsilniejszy wpływ na wzrosty będzie miało dalsze ożywienie międzynarodowej wymiany handlowej, a przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego.

Statystyki IATA dotyczące globalnych rynków frachtu lotniczego wyraźnie pokazują, że popyt na fracht lotniczy, mierzony w tonokilometrowych wzrósł o 5,9 proc. w październiku 2017 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zaś średnia roczna stopa wzrostu liczona dla ostatniej dekady utrzymywała się na poziomie 3,2 proc. Zdolność przewozowa linii lotniczych mierzona w tonokilometrach wzrosła w październiku 2017 o 3,7 proc. rok do roku. Był to piętnasty miesiąc z rzędu, w którym wzrost popytu przewyższył wzrost zdolności przewozowej, co pozytywne odbije się na rentowności i wynikach finansowych linii lotniczych.

(red/źr. IATA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.