Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel obchodzi 30 lat działalności w Polsce – 60 tys. zł na cele charytatywne!

Kuehne+Nagel od ponad 30 lat prowadzi działalność logistyczną na polskim rynku. Firma świętuje jubileusz od kwietnia tego roku. W ciągu ostatnich 30 tygodni, w każdą środę, prezentowała nowe fakty o działalności oddziału firmy w Polsce oraz dodatkowe materiały pokazujące historie, wspomnienia i refleksje pracowników oraz dyrektorów zarządzających.

W ramach obchodów firma Kuehne+Nagel w Polsce przeznaczy 60 000 zł na rzecz organizacji charytatywnych. Do wyboru są 3 projekty, na które można oddać głosy i podzielić pulę środków według własnego uznania. Aby to zrobić wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytania przygotowane na podstawie faktów o spółce. Quiz można wypełnić do 9 grudnia na stronie www.30latkuehne-nagel.pl Każdy uczestnik może przesłać jedno zgłoszenie i wybrać jedną inicjatywę. Darowizna Kuehne+Nagel będzie rozdysponowana proporcjonalnie według oddanych głosów na Stowarzyszenie UNICEF Polska oraz Stowarzyszenie Wiosna i jej dwa projekty społeczne: Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka.

- Jako firma uznajemy nasze miejsce na świecie i wpływ, jaki wywieramy na nasze otoczenie. Mamy świadomość tego, że nie działamy sami. Jesteśmy częścią ekosystemu zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym, dlatego obchodząc 30-lecie naszej firmy, świętujemy także dla innych. Dzisiaj, wraz z publikacją ostatniego z 30 prezentowanych faktów o działalności firmy w Polsce, uruchamiamy quiz internetowy. Każdy użytkownik z adresem e-mail po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania może zdecydować do których organizacji trafi 60 000 zł. Zachęcam do udziału w zabawie i wspierania potrzebujących razem z nami – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel.

- Wspieranie lokalnych społeczności jest dla Kuehne+Nagel oraz jej pracowników niezwykle ważne. Z radością obserwujemy entuzjazm oraz zaangażowanie pracowników w działania na rzecz dzieci z Akademii Przyszłości czy w przygotowywanie materialnej pomocy dla rodzin ze Szlachetnej Paczki. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również w momencie świętowania swojego jubileuszu firma pamięta o potrzebujących i chce się dzielić z innymi. Dobrze nam razem robić dobro – powiedziała Dominika Langer-Gniłka, wiceprezeska Stowarzyszenia Wiosna.

- Kuehne+Nagel od kilku już lat jest globalnym partnerem UNICEF. W ramach współpracy firma zapewnia usługi transportowe i logistyczne, dzięki którym UNICEF może w bardzo krótkim czasie dostarczać pomoc w najodleglejsze zakątki świata. Cieszę się, że obchody 30-lecia firmy są okazją do aktywowania tej współpracy również na rynku polskim. To bardzo ważne, że zyskujemy kolejnego partnera w walce o dobro tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci” – powiedziała Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF Polska.

Finał akcji oraz komunikacja na temat rozdysponowanych środków z dotacji nastąpi 16 grudnia 2022 r.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.