Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie zdobywców tytułu Przyjazny Pracodawca TSL 2023

W trakcie pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland (7 listopada),ogłoszono wyniki 8. edycji plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2023.

Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL 2023 zdobyły firmy:

Logwin Poland w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników)

TVM Transport&Logistics w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników)

PEKO Spedycja Międzynarodowa w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

(na zdj. od lewej: przedstawiciel TVM Transport&Logistics, Paweł Konowałek, przedstawicielki Logwin Poland, przedstawiciel PEKO Spedycja Międzynarodowe, Beata Trochymiak)

Jak wybierano laureatów?
Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów plebiscytu - portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora Międzynarodowych Targów TransLogistica Poland - na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. W tym roku organizatorzy plebiscytu skupili się na pytaniach dotyczących obszarów takich jak: well-being, działanie przeciw wypaleniu zawodowemu i rozwój, wynagrodzenia i benefity.
Do konkursu zgłosiło się ponad 50 przedsiębiorstw.

- Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim firmom, które wypełniły ankietę i wzięły udział w plebiscycie Przyjazny Pracodawca TSL 2023. Ankieta pokazuje, jak branża logistyczna reaguje na zmiany na rynku pracy oraz w jaki sposób odpowiada na rosnące potrzeby pracowników i kandydatów. To cenny też materiał badawczy, na bazie którego zostanie przygotowany i wydany wkrótce raport na temat trendów na rynku pracy TSL. Jak zawsze, wygrały najlepsze firmy, a poziom był bardzo wyrównany i to bez względu na wielkość firmy – skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl, współorganizatorka plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

- W tym roku odbyła się 8. edycja plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej branży. Warto wspomnieć, że ten rok jest dla nas szczególny, bo jubileuszowy - Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland organizujemy już po raz 10. Określając to w liczbach, mamy 380 wystawców, co plasuje nasze targi w gronie największych imprez logistycznych w Europie – podsumował Paweł Konowałek, dyrektor Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland.

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.