Dodaj ogłoszenie o pracy


Które firmy Polacy uważają za najbardziej atrakcyjne jako pracodawców?

Samsung Electronics Polska to według Polaków najbardziej atrakcyjny pracodawca – wynika z badania marki pracodawcy Randstad Employer Brand Research 2021, realizowanego w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia. Zdaniem uczestników badania firma Samsung naj-silniej kojarzona jest z dobrą kondycją finansową, dobrą reputacją oraz możliwością rozwoju zawodowego. Firma ta już po raz szósty znalazła się na podium rankingu i po raz trzeci zajęła pierwsze miejsce.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje firma z branży motoryzacyjnej Volvo Polska, której respondenci przypisują korzystną kondycję finansową, dobrą reputacja, ale także wynagrodzenie i benefity. Na trzecim miejscu zestawienia pojawiły się Polskie Linie Lotnicze LOT. Z tym pracodawcą respondenci kojarzą przede wszystkim atrakcyjne pensje i ofertę benefitów, możliwości rozwoju kariery oraz dobrą reputację przedsiębiorstwa. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie firmy z sektora nowoczesnych technologii, dwie firmy motoryzacyjne, dwa przedsiębiorstwa z branży lotniczej, firma farmaceutyczna, producent sprzętu AGD, firma z sektora surowcowego i z branży spożywczej. W tym gronie są też dwie spółki Skarbu Państwa.

Top 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców

1.

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

2.

Volvo Polska Sp. z o.o.

3.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

4.

Kompania Piwowarska S.A.

5.

Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

6.

Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

7.

KGHM Polska Miedź SA

8.

Neuca S.A.

9.

Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.

10.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

W badaniu Randstad Employer Brand Research ankietowani określają, czy według nich dana firma jest atrakcyjnym miejscem pracy. Na ich ocenę wpływ mają poszczególne czynniki analizowane w badaniu, wśród nich m.in. stabilność zatrudnienia, satysfakcjonujące wynagrodzenie, perspektywy rozwoju zawodowego, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym czy przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Pod względem poziomu wynagrodzeń i oferty benefitów w całym badaniu najlepiej oceniona została spółka KGHM Polska Miedź. Przyjazna atmosfera pracy jest szczególnie doceniana w firmie EMC Instytut Medyczny, działającej w branży prywatnej opieki zdrowotnej. Ten pracodawca, zdaniem respondentów, wyróżnia się też pod względem możliwości rozwoju zawodowego. W kwestii zarówno stabilności zatrudnienia, jak finansowej kondycji firmy liderem jest Polski Koncern Naftowy ORLEN, a równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest domeną firmy z branży informatycznej – Atos Origin IT Services.

W kwestii oceny reputacji firmy uczestnicy badania najlepiej ocenili producenta z branży motoryzacyjnej Toyota Motor Manufacturing Poland, a oferowane możliwości pracy zdalnej – w firmie Capgemini Polska. Zdaniem respondentów firma farmaceutyczna ZF Polpharma najlepiej dba o bezpieczne środowisko pracy w czasie epidemii Covid-19. Badani doceniają natomiast społeczne zaangażowanie firmy Eko Okna.

Liderzy tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Reseach podczas gali online, która odbyła się 17 czerwca, zostali uhonorowani statuetkami Randstad Award.

(źr. Randstad)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.